Виявилось, що в Україні користування мережею обходиться дешевше, ніж в інших країнах світу. Харків, Одеса, Київ, Львів та Суми потрапили в новий рейтинг і були визнані найдешевшими по вартості такої послуги.

Видання Numbeo внесло в таблицю дані з 547 міст в усьому світі. Опублікована також детальна статистика, за якою можна порівняти ціну на користування інтернетом у багатьох країнах.

Приміром, в столиці Ефіопії Аддіс-Абебі місячний тариф становить цілих $250 (6,7 тис. грн). У Гамільтоні (Бермудські острови) - $149 (4 тис. грн).

Популярні новини зараз
В Україні хочуть позбавитися хрущовок: що чекає на власників житла Нові правила військового обліку: українців штрафуватимуть без їхнього відома "Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються Українські пенсіонери отримають доплати за стаж: у кого зростуть виплати вже цього літа
Показати ще

При цьому в Харкові та Одесі вартість послуги становить по $5 (135 грн), в Києві і Львові - по $4 (108 грн), а в Сумах і взагалі - $3 (84 грн).Вказані середні місячні ціни за безліміт швидкістю більше 60 мегабіт в секунду.

Нагадаємо, найближчим часому всіх областях Україні зростуть ціни на послуги користування інтернетом. Доступ до мережі в середньому обійдеться у 250 гривень на місяць з'єднання в 100 мегабіт / сек.

Втім, це тільки орієнтовна вартість, кожен провайдер змінюватиме тарифи окремо. Запровадять зміни передусім у Києві, Харкові та Маріуполі. Різко піднімати ціни не будуть, робитимуть це поступово – як на курс долара, або продукти у супермаркеті, спочатку на 20, потім на 40 гривень.

У великих містах тарифи будуть вищими через більшу витратність на обслуговування, але це стосується й мешканців селищ. Обумовлюють це тим, що операторам невигідно закуповувати в іноземній валюті кабелі, роутери для клієнтів та ін.

Приміром, будь-які матеріали, які купувалися ще за цінами 2018 року (з розрахунку 8 грн / $ 1), зараз купується по 26-27 грн / $ 1, пропорційно збільшення пішло втричі, не менше. Крім цього, компанії почали відчувати жорстку нестачу кваліфікованої робочої сили. Персонал їде за кордон або змінює сферу діяльності. Тому провайдери стали піднімати зарплати або збільшилися витрати на аутсорсингові послуги.

Як повідомляв раніше Знай.ua, днями власники компаній Facebook і Twitter оголосили про запуск спільного проекту Data Transfer Project з IT-компаніями Google і Microsoft.

Про це повідомляють в п'ятницю, 20 липня, прес-служби зазначених компаній.

У повідомленні розповіли, що метою проекту є удосконалення можливостей переносимості даних з одного сервісу в інший.

Також Знай.ua писав про те, що розробники відомої програми для перевірки потужності пристроїв показали статистику смартфонів липня. Список очолив китайський флагман на Android.