В Тячівському районі Закарпатській області є село Нижня Апша, 98% мешканців якого - етнічні румуни. Населений пункт виглядає як елітне котеджне селище під Києвом.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЖурнал "Новое время" з'ясував, що місцеві мешканці заробили на розкішні маєтки завдяки роботі за кордоном та контрабанді.
70-річний Василь Йовді (найпопулярніше прізвище у Нижній Апші) розповів, що майже усі односельчани працюють у сусідніх країнах - в основному у Росії, але кожен другий у Чехії, Італії, Угорщині та інших європейських країнах. Справжній апшинець будує у селі двоповерховий особняк та живе у ньому пару тижнів на рік.
Заробляти капітал румуни почали у 80-х, коли продавали насіння Росії з націнкою в 100-200%. Це приносило шалений прибуток. Нещодавно одним з найпопулярніших бізнесів у Нижній Апші було нелегельне виготовлення алкоголю - в основному горілки і коньяків під відомими брендами. Чотири роки тому правоохоронці прикрили цей бізнес, однак у селі залишились люди, які продовжують заробляти на алкоголі, і їх "ніхто ніколи не піймає", адже вони "платять хороші відкати кому треба".
Крім того, місцевий житель по секрету розповів, що в селі виробляють "румунські" меблі, а також каву, який продають на ринок під відомими марками. А ще апшинців годує кордон. Але розповідати про це ніхто з них не хоче навіть на умовах анонімності.
"Мешканці села активно займаються контрабандою, - стверджує Анастасія Бачинська, юрист з Ужгорода. - Вони переправляють цигарки і алкоголь, які закуповують в Ужгороді, через прикордонну річку Апшиця прямо в Румунію"
25-річний мешканець Нижньої Апші Юрій Філіп розповів, що усі гроші йдуть у село. Він майже весь свій час проводить на будівельно-ремонтних роботах в Москві. Але на власний будинок поки не назбирав. У населеному пункті нормальної роботи немає.
Як повідомляв портал "Знай.ua", сінгапурський стартап Blue Frontiers побудує плавуче село на 300 жителів на південь від острова Таїті.