В Тячівському районі Закарпатській області є село Нижня Апша, 98% мешканців якого - етнічні румуни. Населений пункт виглядає як елітне котеджне селище під Києвом.

Журнал "Новое время" з'ясував, що місцеві мешканці заробили на розкішні маєтки завдяки роботі за кордоном та контрабанді.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів попередили про штрафи: заплатити доведеться майже 12 000 грн Ожиріння і навіть онкологія: українцям впарюють небезпечну олію, як знайти правильну Пенсіонери з картками ПриватБанку можуть залишитись без грошей: у чому проблема 1,32 грн за кВт замість 4,32: українцям знизять вартість електроенергії вже восени, кому пощастить
Показати ще

70-річний Василь Йовді (найпопулярніше прізвище у Нижній Апші) розповів, що майже усі односельчани працюють у сусідніх країнах - в основному у Росії, але кожен другий у Чехії, Італії, Угорщині та інших європейських країнах. Справжній апшинець будує у селі двоповерховий особняк та живе у ньому пару тижнів на рік.

Заробляти капітал румуни почали у 80-х, коли продавали насіння Росії з націнкою в 100-200%. Це приносило шалений прибуток. Нещодавно одним з найпопулярніших бізнесів у Нижній Апші було нелегельне виготовлення алкоголю - в основному горілки і коньяків під відомими брендами. Чотири роки тому правоохоронці прикрили цей бізнес, однак у селі залишились люди, які продовжують заробляти на алкоголі, і їх "ніхто ніколи не піймає", адже вони "платять хороші відкати кому треба".

Крім того, місцевий житель по секрету розповів, що в селі виробляють "румунські" меблі, а також каву, який продають на ринок під відомими марками. А ще апшинців годує кордон. Але розповідати про це ніхто з них не хоче навіть на умовах анонімності.

"Мешканці села активно займаються контрабандою, - стверджує Анастасія Бачинська, юрист з Ужгорода. - Вони переправляють цигарки і алкоголь, які закуповують в Ужгороді, через прикордонну річку Апшиця прямо в Румунію"

25-річний мешканець Нижньої Апші Юрій Філіп розповів, що усі гроші йдуть у село. Він майже весь свій час проводить на будівельно-ремонтних роботах в Москві. Але на власний будинок поки не назбирав. У населеному пункті нормальної роботи немає.

Як повідомляв портал "Знай.ua", сінгапурський стартап Blue Frontiers побудує плавуче село на 300 жителів на південь від острова Таїті.