Президент Румунії Клаус Йоганніс скасував офіційний візит в Україну через ухвалений Верховною Радою Закон "Про освіту".

Про це він заявив на прес-конференції в Нью-Йорку перед від'їздом у Бухарест, повідомляє "Укрінформ".

"Я прийняв рішення скасувати візит в Україну після того, як дізнався про ухвалений Закон "Про освіту". Також я скасував оголошену на кінець вересня зустріч з головою Верховної Ради", - заявив він.

Йоганніс підкреслив, що до жовтневого візиту в Україну готувалися дуже ретельно, проте він був "неприємно здивований" тим, що Верховна Рада "без попередніх обговорень з партнерами України", все ж ухвалила закон, який "жорстко обмежує права національних меншин навчатися рідною мовою".

За словами Йоганніса, в Україні мешкає близько 400 тисяч румунів.

Популярні новини зараз
Жінка підхопила смертельну "чорну ногу": просто працювала на городі Новий етап мобілізації в Україні: кому точно вручать повістку вже з 1 жовтня, список У ДТЕК терміново попередили українців: це має зробити кожен споживач Монетка вартістю в автомобіль: як виглядають 2 копійки, які продають за тисячі доларів
Показати ще

Нагадаємо, як повідомляв "Знай.ua", Україна готова відправити на експертизу до Ради Європи Закон "Про освіту", який викликав великий резонанс у деяких країнах через особливості навчання в школах нацменшин. Це дозволить підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов'язань.