Незважаючи на широке використання епідуральної анестезії в пологах в усьому світі, до неї ставляться досі насторожено. Головні питання, які хвилюють жінок: Чи не зашкодить це дитині? Чи не позначиться проведення анестезії на моєму здоров'ї у майбутньому? Що я буду відчувати?
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТрадиція використовувати засоби знеболювання під час пологів виникла давно. Ще в 1853 році англійський лікар Джон Сноу (!), який вважається першим професійним анестезіологом, застосував наркоз під час пологів королеви Вікторії. Це були вже восьмі пологи королеви, так що їй було з чим порівняти, і судячи зі звіту в медичному журналі, Її Величність залишилася «дуже задоволена».
Нині найбільш сучасним, ефективним і безпечним методом знеболювання переймів під час пологів вважається епідуральна анестезія. Це єдиний метод анестезії, схвалений Ватиканом, і у розвинених країнах близько 70% пологів проходять з використанням ЕПА. Так що біблійний постулат про те, що жінка повинна «в муках народжувати дітей своїх» вже не актуальний. Пологи можуть бути безболісними і комфортними.
Суть методу полягає в тому, що в поперековий відділ хребта за допомогою катетера вводиться малоконцентрированный розчин анестетика. Звичайно, тут важлива попередня домовленість з анестезіологом, правильне введення та якість препарату. При цьому породілля продовжує відчувати перейми, може вільно пересуватися, міняти положення тіла. Але больовий поріг знижується настільки, щоб жінка відчувала себе комфортно. Тобто сама породілля може регулювати той рівень болю, який вона може або не може терпіти.
Жінки, які народжували з застосуванням ЕПА, відзначають, що не тільки знижуються больові відчуття, але епідуральна анестезія ще й значно полегшує страх пологів, роблячи процес появи дитини на світ по-справжньому радісною подією.
Євгенія Царькова, куратор напрямку «Пологи у Майамі» компанії «Пілот», розповіла порталу Znaj.ua, що у США епідуральна анестезія широко застосовується в клініках, і сама породілля може вибрати, використовувати або не використовувати знеболення під час пологів. ЕПА безпечна для матері і дитини, жінка знаходиться у свідомості, родова діяльність не пригнічується. Замість того, щоб корчитися від болю, жінка може, наприклад, спокійно читати книгу.
Через те, що протипоказань до ЕПА дуже мало, багато жінок вибирають для себе комфортні пологи. Адже самопочуття жінки, її страх і біль, передаються під час пологів і дитині. Тому так важливо, щоб пологи проходили без страждань і залишили після себе тільки приємні спогади.