Українців стали активно штурмувати колектори через незначні затримки платежів. Про це повідомляє портал Politeka.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯкщо людина не внесла вчасно платіж, затримавши на тиждень-другий, — його вже видзвонює стороння компанія (не банк), одночасно завалюючи СМС-повідомленнями. Коли люди звертаються в банки, з'ясовується, що ніякої трагедії не сталося.
Багато фінансистів перейшли на нові форми роботи з колекторськими компаніями і більше не дотримуються непорушного правила: віддавати кредити колекторам лише на 60-й або 90-й день прострочення.
"На більш ранніх стадіях є сенс передавати угоди в роботу колекторським агентствам у разі, якщо внутрішні служби банку не можуть встановити контакт з клієнтом. Тоді дійсно немає сенсу витрачати дорогоцінний час. Передача угод в роботу колекторам може значно прискорити процес пошуку нових даних і встановлення контакту з клієнтом", — пояснила директор департаменту по роботі з проблемними активами та адміністративного управління одного з банків.
Популярні новини заразГороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'їПоказати ще
У ряду банків колектори перейняли на себе функції call-центрів. Вони телефонують людям не на етапі подачі в суд або виселення, а як нагадування про пропущений платіж. Але дзвінки та СМС-повідомлення з колекторських агентств не означають, що кредит пішов до них на обслуговування. Якщо людина затримала кредитний платіж на лічені тижні, то в більшості випадків він залишається в банку. Перепродувати його будуть лише на 60-90-й день заборгованості (залежно від політики кредитора).
Втім, з колекторами, що працюють в режимі банківського call-центру, навіть не варто намагатися домовлятися. Він може лише зафіксувати проблему, що у людини змінилися життєві обставини, наприклад, його звільнили з роботи. Звіт про те, що позичальник не в змозі платити в колишніх обсягах, відправиться в банк, після чого доведеться їхати у відділення фінустанови і на місці домовлятися про зміну графіка виплат або про продаж застави.
Як раніше повідомляв портал "Знай.uа"на Київщині поліция припинила діяльність злочинної колекторської фірми.