Більшість українців з пересторогою купують продукти харчування в магазинах, і не даремно. Більшість популярних продуктів виробники видають не за те, що з чого вони складаються насправді. Експерти розповіли, що ми нам доводить споживати насправді.

Як пише "Сегодня", фахівці радять українцям більше звертати увагу не лише на термін придатності, а й на склад продукту обов’язково.

Втім багато недобросовісних виробників часто не вказують всю правду про склад продукту.

Серед їжі, яку найчастіше підробляють в Україні – це молочні продукти. Вони впевнено лідирують у списку вже не перший рік.

На 1-му місці – молочні продукти, зокрема вершкове масло. Виробники часто замінюють тваринні жири рослинними.

Популярні новини зараз
Нові правила військового обліку: українців штрафуватимуть без їхнього відома Гороскоп на тиждень 6-12 травня для всіх знаків Зодіаку: труднощі Близнюків, союзники Скорпіона та успіхи Риб Українські пенсіонери отримають доплати за стаж: у кого зростуть виплати вже цього літа Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись
Показати ще

"Ми завжди радимо звертати увагу на найменування продукту. Тобто якщо ви бачите, що на лицьовій етикетці великими буквами написано "Селянське 72,5%", але немає слів "вершкове масло", то не полінуйтесь перевернути і подивитися, що там написано дрібними літерами. Потрібно переконатися, що це не був маргарин або серед",– радить експерт Центру незалежних споживчих експертиз "Тест" Ніна Кільдій.

Саме молоко підробити складно, проте згущене молоко часто виготовляють з пальмової олії.

На позицію нижче опинились ковбаси.

Частково фальсифікують ковбасу, особливо варену. Це 2-ге місце в Топі. Інгредієнти ковбаси настільки роздроблені, що можна непомітно додати все що завгодно. Наприклад, соєвий білок.

3 місце - соуси

Замикають трійку лідерів різноманітні соуси. Кетчупи виробляють не зі свіжих томатів, а з пасти, яку недостатньо концентрують, а також барвників та консервантів. Але апофеоз – це фальшивий майонез.

"Не використовують яйця виробники при виробництві майонезів. Є поняття "майонезний соус" – він може бути низької жирності, може бути зовсім без яєць. А є поняття "майонез", там обов'язково повинні бути яйця",– зазначає Кільдій.

Підробляють навіть дуже популярний, особливо в сезон консервації – оцет. А влітку, попереджають експерти, почнуться ігри з морозивом – під виглядом пломбіру виробники продають десерт сумнівної якості.

Дивіться: як перевірити на якість продукти

Як повідомляв портал "Знай.ua", за ці речі та продукти українці переплачуть найбільше.