Настала весна, щодня сонце тішить своїм тепло та виманює на прогулянку чи пікнік десь за містом. Однак українцям нагадують про небезпеку, яка затаїлась на природі. Крихітні паразити вже відкрили полювання на необережних відпочивальників та лише чекають нагоди. Спеціалісти розповіли, як захиститися від кліщів, щоб не зіпсувати собі вихідні та здоров'я.

Що варто знати про кровопивцю, якщо ви знайшли його на своєму тілі

Дізнатися який кліщ вкусив людину, переносник небезпечних захворювань чи ні, можна тільки віднісши шкідника в лабораторію для перевірки.

Людина не відчуває укусу кліща, тому що той виділяє знеболювальна речовина. Чим довше кліщ перебувати на шкірі, тим вище ризик зараження небезпечними хворобами, тому не чекай поки він нап'ється і відвалитися сам.

Популярні новини зараз
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Показати ще

Чим загрожує укус кліща

Укус кліща може спровокувати хворобу Лайма, найпоширенішу хворобу, що передається кліщами. Перші симптоми - жар, головний біль, втома, висипання на шкірі, можуть виникнути ускладнення у вигляді ураження суглобів, серця і головного мозку.

Як захистити себе та рідних

Відправляючись на природу, потурбуйтесь про правильний одяг та хімічний захист від шкідників. Обирайте закритий і бажано світлий одяг. Також придбайте репеленти (спеціальні спреї, якими варто обробляти одяг).

Повернувшись додому, уважно огляньте тіло на предмет наявності кліщів, особливо ретельно огляньте на потилиці, за вухами і в інших найтепліших місцях тіла.

До речі, кліща можна "зловити" навіть вдома - якщо у вас є домашні тварини. Якщо шкідник потрапив до будинку на шерсті тварин, то він може дістатися і до вас. Тому обовязково оглядайте домашніх тварин.

Дивіться: Як знайти та знешкодити кліща на своєму тілі

Як повідомляв портал "Знай.ua", з середини квітня починають цвісти різні рослини, пилок яких у багатьох людей алергія. Дізнайтеся, як уберегти себе від нежитю, чхання та червоних очей.

Фахівці склали список найтоксичніших предметів, які отруюють нас щодня і вони є у кожному домі.