У травні-червні, а також серпні-вересні спостерігається найбільша активність кліщів, які є переносниками інфекційних хвороб.

Про це повідомляє сайт 24 каналу.

Кліщі переносять енцефаліт та хворобу Лайма, відому також як бореліоз. Якщо перша хвороба зустрічається досить рідко, то хвороба Лайма стала справжньою проблемою в Україні.

Бореліоз уражає нервову, серцево-судинну сустеми та суглоби, що може привести до інвалідності.

Для того, щоб уберегтися від укусів цих небезпечних тварин варто уникати прогулянок на природі у період їх активності.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Якщо ви, все-таки, вирішили прогулятись лісом, то варто обирати для такого відпочинку одяг світлого кольору, на якому буде добре видно кліща.

Також варто максимально закривати шкіру одягом, не залишаючи ділянок голого тіла, особливо ніг, адже кліщі в основному мешкають у траві.

Не варто забувати також про методи профілактики, придбайте в аптеці засоби, які відлякують комах.

Після прогулянки на природі варто добре обстежити тіло, особливо пахви, пупок, вигини колін та ліктів, ділянки тіла та голови, вкриті волоссям, промежину.

Витягти кліща може допомогти лікар або ви можете зробити це самостійно. Для цього необхідно обережно витягнути його пінцетом, ниткою або спеціальним гачком, який продається в аптеці.

Для цих цілей не варто використовувати олію, ацетон чи інші методи "народної медицини".

Діставати кліща потрібно вкрай обережно, щоб не роздавити його тіло, в якому може знаходитись інфекція.

Місце укусу необхідно обробити спиртом, йодом або одеколоном.

Якщо кліща вдалось витягнути живим, його необхідно віддати в лабораторію на експертизу.

Укушеному варто звернутись до лікаря, інфекційні хвороби, які переносять ці маленькі нападники, можуть не проявлятись на ранніх стадіях.

Як повідомляв портал "Знай.ua", кліщі-вбивці наводять жах на харків'ян.