Українським бізнесменам підготували нові зміни, які стосуються отримання ліцензії на підприємницьку діяльність.Про це повідомили представники Міністерства економічного розвитку та торгівлі, - пище Politeka.

У Кабінеті міністрів пропонують змінити порядок видачі та відкликання ліцензій в Україні. Відповідний проект закону розміщений на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ). Як повідомляється, зміни торкнуться не тільки самого закону про ліцензування видів госпдіяльності, але і всіх профільних законів, де передбачається видача ліцензій різними органами і з різних видів діяльності.

У числі основних новацій: впровадження нового виду санкцій – часткового або повного припинення дії ліцензії, уніфікація штрафів за порушення ліцензійного законодавства та уточнення строків та порядку скасування ліцензій, а також оскарження рішень держорганів щодо анулювання ліцензій.

Припинення ліцензії

Чинний закон передбачає тільки процедуру анулювання дозволу на ведення певного виду діяльності. У той же час деякі закони, зокрема "Про ринок електричної енергії", "Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії", "Про ринок природного газу" передбачають можливість зупиняти дію ліцензії за правопорушення в цих сферах.

Нові штрафи

За проведення операцій на фондовому ринку без ліцензії замість нинішніх 8500-17000 грн посадових осіб підприємства будуть карати штрафом в 42500-51000 грн. За великі фінансові порушення сума штрафу може зрости до 85 тис. грн.

Дивіться: Відкрити бізнес в Україні з нуля. Хто допоможе в цьому

Як раніше повідомляв "Знай.ua", Верховна Рада всерйоз взялась за боротьбу з нелегальним ввезенням автомобілів з іноземною реєстрацією. Законопроекти, подані на розгляд, мають поставити крапку в скандальній історії з євробляхами.

Популярні новини зараз
Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати Чоловікам можуть дати більше часу на ТЦК: нардеп вважає, що це необхідно Усі надії лише на індексацію: як в Україні зміняться пенсії у 2025 році Зупинили за порушення – можуть доставити до ТЦК: нові правила мобілізації
Показати ще