Уляна Супрун в.о. міністра охорони здоров'я України пояснила, що потрібно робити, якщо в лікарні з вас вимагають благодійний внесок.

В одному з недавніх інтерв'ю для телеканалу "1+1" Уляна Супрун розповіла журналістам, що за чимало послуг у поліклініках та лікарнях доводиться платити фіксовані благодійні внески.

"Внески не можна вимагати. Благодійність - це від душі, за бажанням", - каже Уляна Супрун.

"Якщо вас без благодійного внеску відмовляються обслуговувати, треба йти до головного лікаря та пояснювати, що благодійний внесок - має бути добровільним. Якщо він не погоджується, то можна йти вище - в Департамент охорони здоров'я. Якщо і там ігнорують, йдіть на прийом в МОЗ та пишіть скаргу в поліцію. Вимагати благодійний внесок незаконно", - говорить Супрун.

Популярні новини зараз

"Не догледіла", - Юрій Ткач з "Квартал 95" з дружиною здивували знімком з Туреччини

Гаряча Надя Дорофєєва показала, за що її покохав Дантес: чоловіки зацінять

Зірка TikTok Діна Саєва зізналася, що і за скільки їй пропонували зробити для Путіна

Юрій Ткач "проміняв" "Квартал 95" на роботу в розкішному готелі: "Тепер ви знаєте"

Показати ще

Також Супрун додала, що за даними МОЗ, майже в кожному закладі охорони здоров'я працює благодійний фонд, а 7 з 10 пацієнтів платять у нього внески.

При цьому обсяги благодійних пожертв - сотні мільйонів гривень, але звітність цих фондів про зібрані кошти часто була недоступною або непрозорою.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в деяких медичних установах з батьків вимагають ІПН дитини для підписання договору з лікарем. Однак цей документ потрібен тільки для тих дітей, які вже досягли віку 14 років.

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун пояснила, що за дітей віком до чотирнадцяти років декларацію з лікарем підписує один з батьків, взявши з собою свої документи (паспорт, ІПН), свідоцтво про народження дитини та мобільний телефон. При цьому ІПН дитини не вимагається.

Як повідомляв портал "Знай.uа" у Тернополі померла піврічна дитина. Трагедія в родині тернополян сталася 23 квітня. У той день дівчинці зробили щеплення від дифтерії. Про це повідомляє сайт міста Тернополя. Медики запевняють – ці події між собою не пов'язані. 25 квітня за рішенням суду проведена судово-медична експертиза. Остаточний результат буде відомий після ряду досліджень.