Вселенський патріархат переніс засідання свого Синоду, на якому могло розглядатися питання надання автокефалії Українській православній церкві, з вересня на жовтень.

Про це повідомляє LB.ua з посиланням на власні джерела у церковному середовищі.

Засідання мало відбутися 10 вересня, і існувала висока ймовірність, що українське церковне питання було б вирішене саме на ньому. Тепер його вирішення треба чекати мінімум до жовтня.

Зазначається, що орієнтовні нові дати Синоду - 9-11 жовтня.

Разом з тим варто відзначити, що раніше священики Російської православної церкви зіткнулися з проблемою з отриманням шенгенських віз через консульство Греції, що пов'язано з конфліктом між РПЦ і Константинопольським патріархатом через питання надання автокефалії Української церкви.

"Тепер священики РПЦ сприймаються як потенційні шпигуни і агенти впливу", – пояснило джерело.

Популярні новини зараз

Дворазовий чемпіон світу переїхав пішохода: помер у "швидкій"

Нові декорації "Вечірнього Кварталу" змусили Юрія Ткача кричати

Леся Нікітюк навчилася "керувати" чоловічою гідністю без штанів: "Коли дуже сумно"

Андрій Данилко не стримався й розцілував Олю Полякову нижче пояса: "Там дитинка"

Показати ще

У той же час в РПЦ і Константинополі виданню повідомили, що проблеми з візами у російських священиків пов'язані з процесом надання Томосу УПЦ.

"Константинопольський патріархат бореться з Російською церквою за вплив у православному світі", – пояснило джерело в РПЦ.

Ще один співрозмовник видання розповів, що у Московського і Константинопольського патріархатів зараз "гострі відносини через Україну".

Крім того варто додати, що предстоятель Київського патріархату Філарет заявив, що Українська Православна Церква Московського Патріархату бреше про громадянську війну і гоніння на неї в Україні, тому що це вигідно Москві, яка завжди так діяла.

"Заяви про "захоплення храмів", про можливості "війни" за автокефалію - приклад кремлівської дезінформації, неправди, яка є частиною гібридної війни проти України. Тобто в той час, коли вже відкрито російські війська вторглись на українську територію - патріарх переконував глав інших Церков, на Донбасі - не російська агресія, а греко-католики і прихильники Київського Патріархату воюють з прихильниками Московського Патріархату, що це "релігійна війна", – зазначив Філарет.

За його словами, заяви УПЦ МП про війну в Україні, крім агресії Росії на Донбасі, є брехнею.

Він заявив, що заява УПЦ МП на "гоніння" на нього в Україні, також є брехнею. Тому що в країні навпаки церкви мають свободу.

Крім того, за його словами, говорити про "гоніння" Московський патріархат спонукає Москва, якій вигідно подавати ці заяви, як привід до втручання в українські справи.

Російський публіцист: Ви навіть не уявляєте, яка паніка в РПЦ через томос українській церкві

Нагадаємо, московські попи погрожують війною.

Як повідомляв "Знай.ua", Україна може отримати автокефалію вже восени.

Також "Знай.ua" писав, що в мережі розповіли про паніку московських попів через Україну.