Питання про надання автокефалії Української православної церкви може бути розглянуто у вересні на зборах Константинопольської Патріархії.

"З 1 по 3 вересня в Константинопольської Патріархії відбудуться загальні збори всього єпископату цієї Церкви. Про скликання таких зборів оголосив Патріарх Варфоломій. Попереднє збори всіх ієрархів Трону (аналог Архієрейського Собору в інших Помісних Церквах) вібулося у вересні 2015 (нагадаємо, тоді у фінальну стадію увійшла підготовка до Всеправославного Собору) ", - повідомив в Facebook представник УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря).

З 1 по 3 вересня в Константинопольській Патріархії відбудеться загальне зібрання всього єпископату цієї Церкви. Про...

Posted by Євстратій Зоря on Tuesday, 31 July 2018

Він пояснив, що перед зборами повинна відбутися чергова сесія Священного Синоду Патріархата.

"Тематика зборів (СІНАКС) позначена як питання, пов'язані з Матір'ю-Церквою та ширше - з православ'ям. І те, і інше визначення дають підставу припускати, що мова піде про" українське питання ", - підсумував Зоря.

Раніше повідомлялося, що в Раді оголосили про те, що створення єдиної помісної церкви може сильно затягнутися.

Про це повідомив голова Верховної Ради Андрій Парубій, передає Politeka.

За його словами, вже влітку-восени Україна може отримати Томос, після цього буде створена Українська єдина помісна церква.

"Велика кількість громад українського патріархату хочуть формально перейти в юрисдикцію Київського патріархату, але умовно немає можливості. Хочуть, щоб церква, яка знаходиться на території їхньої громади, яка була побудована за їхні гроші, була передана до Київського патріархату", - сказав спікер парламенту.

За його словами, що зараз створено робочу групу, основне завдання якої саме створення помісної церкви.

"Я переконаний, що з моменту отримання Томосу ми будемо бачити масовий перехід православних християн, які сьогодні формально знаходяться в Московському патріархаті, в єдину українську церкву. Ми знаємо, що це питання не має такої вже далекої перспективи. Це питання літа, осені. Ми чекаємо Томос. Ми молимося, щоб Томос був ", - заявив голова Верховної Ради.

Нагадаємо, скандальний російський ресурс "Православие и мир" в звичній манері "підкоригував" висловлювання поважного грецького митрополита.

Як повідомляв Знай.ua, замах на патріарха Філарета намагався вчинити один з єпископів Української православної церкви Київського патріархату.

Також Знай.ua писав, 28 липня в Києві відбулася Хресна ходу Української православної церкви Київського патріархату, в якій взяли участь взяли від 65 до 150 тисяч чоловік.