У той час, як деякі області потерпають від гроз та ураганів, інша частина України гине під палючим сонцем. Засуха, яка мучить багато областей, загрожує залишити українці без хліба.Великі площі зернових не витримують пекельного червня, подекуди температура повітря сягала понад 30 градусів. Експерти говорять, що це не кінець, слід чекати спеки під 40 за Цельсієм, - пише "Інтерфакс-Україна". За словами керівника агрометеорологічного відділу Гідрометцентру Тетяни Адаменко, цього року сильна засуха охопила чверть території країни.
"Посуха охопила південно-східну частину України. Найбільше вона зачепила Запорізьку, Херсонську та Харківську області. Дощі були дуже нерівномірні. Можна говорити, що сильна посуха спостерігається на 25% території України", - говорить спеціаліст.

Яке літо чекає на українців

Нагадаємо, про те, що на Україну чекає вкрай спекотне літо, з перевищенням температурної норми до 2,5 градусів, повідомлялося ще на початку травня. Це дуже багато. Більш того, очікуються піки понад 41 градуси вище нуля.

За інформацією директора Укргідрометцентру Миколи Кульбіди, озвученої 4-го травня на засіданні державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, в червні температура повітря буде вищою за норму на 1-1,5 градуса на всій території країни. У липні очікується аналогічна ситуація, тільки на Прикарпатті це відхилення буде ще більшим - спекотніше норми на 2-2,5 градуса. У серпні найспекотніше буде в західних областях, на решті території країни - до 1,5 градусів вище норми.

Дивіться: Як зміняться ціни на продукти в 2018 році

Як раніше повідомляв "Знай.ua", цього року не потішать українців і нові ціни на хліб, які зростуть з нового сезону на 20-25%. Крім того, за словами економістів, стрибка цін не уникнути і навіть за умови гарного врожаю.

Популярні новини зараз

Померла найепатажніша українська фотомодель: у свої 73 давала приклад молодим

Головне за день: скасування безкоштовного проїзду, перемога Анни Неплях на Міс Україна-Всесвіт і правила носіння маски після вакцинації

Носити чи не носити? Відомий адвокат розповів, чи потрібна маска після вакцинації

Олені-Крістіні Лебідь запропонували член, а вона і рада: бідолашний Розенко

Показати ще

Також ми писали про те, що рік тому Кабмін скасував державне регулювання цін на продукти. Із кожним місяцем їх вартість суттєво б'є по кишені українців. Припускають, що ситуація на краще не зміниться, але деякі позиції все ж дещо здешевшають.