Уже з наступного року уряд розпочне реалізовувати другий етап пенсійної реформи, яка передбачає накопичення. Тепер із заробітної плати українців будуть відраховувати певний процент до Пенсійного фонду, щоб таким чином компенсувати низькі соцвиплати, коли людина йде на заслужений відпочинок.

Про це детально розповіла експерт з пенсійних питань Галина Третьякова, - передає "Обозреватель".

Відзначимо, що існує три рівні пенсійної системи. Перший - солідарна система, куди йде обов'язковий єдиний соцвнесок в 22%. Другий, який планують ввести в 2019 році - обов'язкова накопичувальна система. Третій - добровільна накопичувальна система.

За словами експерта, зараз йдуть жорсткі дебати, чи повинна держава вводити обов'язковий другий накопичувальний рівень, або він повинен бути тільки добровільним.

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого Чому українцям необхідно заповідати майно вже зараз та як це зробити правильно
Показати ще

"Я вважаю, що нам треба ввести другий накопичувальний рівень, а потім зробити так, як зробила Польща ... Польща більше 10 років тому запустила примусовий механізм, потім був зроблений відкат, але люди за цей час підняли свою фінансову грамотність. Там дуже важливо розуміти, скільки ти накопичити, щоб знати, який відсоток зарплати ти будеш заміщати ", - пояснила Третьякова.

"Є така пропорція - якщо ти збираєш 20-25 років і відкладаєш 2%, то ти замести собі в 2-3 рази більше. Важливо, який інвестиційний дохід ти отримуєш протягом цих 20 років, але якщо подивитися на групу країн Східної Європи, то ми можемо отримати дохід вдвічі більше ", - заявила вона.

За словами експерта, "є тиск з боку Верховної Ради, щоб запустити реформу з 1 січня 2019 року в примусовому порядку". Реформа передбачає відрахування 2% додатково до єдиного соціального внеску до 22%.

Щодо суми, яку ми можемо накопичити, експерт підрахувала, виходячи з середньої зарплати по країні – 8 000 гривень.

Якщо із зарплати відраховувати 2% щомісяця, то за рік ми накопичуємо 1920 гривень. Якщо накопичувати протягом 20 років, то в кінцевому результаті отримаємо 38 400 гривень.

На питання, чи є гарантія, до ці накопичення не знищить інфляція, Третьякова зазначила, що за рахунок більшого інвестиційного доходу сума може відчутно вирости.

Дивіться детально про нову пенсійну реформу

Як повідомляв портал "Знай.ua", нова кампанія з позбавлення українців субсидій перетворила українців на два ворожих табори.