Вдалий старт пенсійній реформі в Україні повинен дати законопроект, запропонований нещодавно урядовцями. Розгляд чергового пакету документів поки що відклали до осені, але експерти впевнені: громадянам слід подумати про забезпечену старість мінімум із 35-річного віку.

Про це повідомляє "Новое время".

Українцям необхідно дотримуватися трьох основних правил, щоб не перейматися своїм фінансовим становищем після виходу на заслужений відпочинок.

Накопичувати вже зараз

Популярні новини зараз
"Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким
Показати ще

Навіть у поважному віці найбільш активні продовжують працювати, але за станом здоров'я на це здатні не всі. Тому краще поступово відкладати гроші – оптимальна сума не повинна бути меншою за 10% від реального прибутку. За три десятиліття може зібратися цілком достатньо, тому якщо немає нагальної необхідності у зайвих витратах, то краще заощадити.

Обрати інструменти інвестицій

Це може бути будь-що: від нерухомості до земельної ділянки, звичайна прибуткова практика. Проте малі активи іноді бувають неліквідними – наприклад, як трапилося із столичними будинками у 2008 році, коли вони поступово почали знижуватися в ціні.

Відкрити депозит у банку – також непоганий варіант, але обрати оптимальне рішення у зв'язку із масовою ліквідацією фінустанов не так уже й просто. Підійде й страхування на випадок хвороби чи втрати працездатності, щоб уникнути форс-мажорів.

Враховувати досвід

Українцям, на жаль, нерідко бракує фінансової грамотності – вони часто вкладають кошти у сумнівні оборудки, а забудовник, банк чи компанія не говорять про ризики. Натомість, замість забезпеченої старості можна просто втратити останній капітал.

Тому перед тим, як скористатися послугами приватних фондів чи інших осіб, слід дізнатися про їх конкурентну здатність на ринку та отримати гарантії.

Як повідомляв портал "Знай.ua", названий оптимальний спосіб збалансування доходів і видатків Пенсійного фонду.