Механізм зміни існуючої системи нарахування пенсій уряд прийняв ще в травні минулого року, але його запровадження на практиці виявилося не настільки простим завданням, як обіцяли українцям.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОсновне протиріччя у тому, що працююча людина за життя в середньому сплачує до Пенсійного фонду менше грошей, ніж потім отримає їх впродовж життя на пенсії. Дається взнаки і нерівномірний розподіл соціальних категорій – наприклад, якщо пенсіонерів у нашій державі близько 12 мільйонів, то на них припадає всього 12,8 мільйонів працездатного населення, витрати покрити не вдається.
За рішенням Кабміну, існують всього кілька варіантів виходу на законний відпочинок та нарахування виплат залежно від трудового стажу:
60 років
Офіційно потрібно працювати не менше 25 років з них, а кожні 12 місяців вимога до розміру стажу буде збільшуватись на 1 рік, наприклад:
2018 рік: офіційний робочий стаж становитиме не менше 25 років
2023 рік: не менше 30 років
2028 рік: не менше 35 років
Крім того, якщо ви продовжуєте після цього далі працювати, то цілком можете розраховувати на надбавку:
Щомісяця плюс 0,5% від пенсії за кожен додатковий місяць стажу (або 6% за рік) за перші 5 років
Щомісяця плюс 0,75% від пенсії за кожен місяць стажу (або 9% за рік), якщо продовжите працювати більше 5 років
63 роки
Для чоловіків та жінок призначатиметься, якщо стаж становитиме від 15 до 25 років, а кожні 12 місяців вимога до кількості страхового стажу збільшуватиметься на 1 рік до досягнення в 2028 році 25 - 35 років стажу.
65 років
Фактично, люди, які офіційно працювали менше 15 років, пенсію від держави отримувати не будуть. Якщо стажу бракує, то потрібно допрацювати його, або купити (але не більше 5 років), при цьому за перший рік доведеться сплатити 16 896 гривень.
Дивіться: Нові пенсії. Кому, скільки і за що?
Як повідомляв портал "Знай.ua", мільйони українців отримають пенсію за новою системою.