Якщо у вас кілька проблем зі здоров'ям, як мінімум 2 з них вам допоможуть вирішити за 1 наркоз. Ще 15 років тому подібне здавалося фантастикою не лише пацієнтам, а й лікарям.

Про те, навіщо і як роблять одномоментні операції в ЛОР-області, розповіла кандидат медичних наук, лікар-оториноларинголог, керівник напрямку хірургії голови та шиї ММ «Добробут» Юлія Шукліна.

Симультанна операція - це одночасне втручання в декілька хірургічних областей лікарями суміжних спеціальностей. У наш час, все частіше в однієї людини виникає відразу кілька проблем, що вимагають оперативного втручання. Або ж, одна хвороба може торкнутися не одного, а кількох органів, розташованих поруч. У таких випадках і виникає необхідність поєднувати дві операції за один раз і працювати відразу двом операційним бригадам над одним пацієнтом.

Як впроваджувалися і освоювалися симультанні операції в Україні?

Популярні новини зараз
Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити Українцям видають 3600 грн на місяць: виплата тимчасова, варто поспішати Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

«Для України такий підхід - це нововведення», - розповідає Юлія Володимирівна. Тільки 15 років тому лікарі епізодично, в міру потреби, стали залучати колег іншого напряму до своїх операцій. У галузі хірургії голови та шиї ММ «Добробут» подібні операції ми практикуємо вже понад 4 роки на постійній основі. І це не тільки оториноларингологи, а й офтальмологи, і щелепно-лицьові хірурги. Таке трапляється у випадку, якщо патологічний процес зачіпає не тільки ЛОР-область, а й щелепно-лицьову або орбіту ока. Однак, лікарі не зупинилися на цьому.

В даний момент проводяться оперативні втручання вищеназваних лікарів разом із загальними хірургами, гінекологами, урологами або пластичними хірургами. Якщо у людини кілька проблем, особливо, якщо людина зайнята, їй хочеться вирішити всі за один раз. Це дозволяє зберегти, як час, так і здоров'я. Ми прислухаємося до своїх пацієнтів. Прийшовши в «Добробут» з декількома непов'язаними захворюваннями, наприклад, з поліпозним риносинуситом, пупковою або паховою грижею, пацієнт за 1 наркоз, і буквально кілька днів в стаціонарі - вийде з клініки абсолютно здоровою.

Перевага такого підходу - економія не тільки грошей і часу пацієнта, але й мінімізація навантаження на організм.

Як це можливо? Для проведення симультанної операції людина здає один пакет аналізів для операції замість двох (якби вони проводилися в різний час), один раз госпіталізується в клініку, платить за один наркоз і знаходиться вполовину менше часу в операційній та стаціонарі. Дві бригади лікарів паралельно оперують різні області - час перебування під наркозом значно скорочується, що позитивно впливає на подальшу реабілітацію пацієнта. Ще один плюс такого підходу до лікування - мінімальне травмування пацієнта. Якщо області суміжні, то операційний доступ до них - один, через який працюють обидва лікарі. Це набагато зменшує ризик ускладнень у пацієнта, а також забезпечує прекрасний косметичний ефект, адже лікарі клініки проводять мініінвазивні оперативні втручання – лапароскопічно або ендоскопічно.

Навчатися проводити симультанні операції може кожен охочий лікар в Україні

Щоб реалізовувати подібні операції, лікарям потрібно багато вчитися. Оскільки в Україні симультанні операції проводяться порівняно недавно, то більшість методик є авторськими, модифікованими з доступних раніше. Лікарям нашої клініки доводиться досліджувати, винаходити, пробувати нові методи, найменш агресивні і найбільш комфортні для людського організму. Лікарі «Добробут» часто їздять для обміну досвідом в Італію у міжнародний центр ендоскопії. Спільно з іноземними лікарями, двічі на рік у ММ «Добробут» проводяться майстер-класи «Жива хірургія», для всіх охочих українських лікарів.

Майбутнє медицини в об'єднанні лікарів заради блага пацієнтів.

Розрізненість між лікарями різних спеціальностей відходить у минуле. Лікарі все частіше об'єднуються заради блага пацієнта, для того, щоб якомога повніше і якісніше вирішити його проблеми. «Ми відкриті до пацієнта та його проблем», - каже Юлія Шукліна, - щоразу намагаємося покращити якість життя пацієнта після оперативного втурчання. Завдяки симультанним операціям, ми даємо йому вдосконалену послугу за коротший відрізок часу».