До сусідньої Польщі з початку року змінили правила в'їзду для українських трудових мігрантів. Відтепер потрапити туди можна виключно за запрошенням роботодавця. Втім, більшість з них не мають подібних документів, тому просто на кордоні їх повертають назад, і це стосується не тільки наших співвітчизників.

Таких суворих правил заробітчани не пам'ятають на всю історію, як запевняє один із мешканців Вінниці Сергій Данилюк, котрий сам вже давно виконує будівельні роботи за кордоном:

"Усіх виводять з автобуса та перевіряють сумки. Спочатку на металошукачі, потім просять вивернути всі речі. Причім, якщо раніше прикордонник просто переглядав, що у торбі, то тепер просить усе викласти та знову скласти. Навіть дно перевіряли", - згадував він в коментарі Gazeta.ua.

Сергій перебував у Польщі за офіційним договором, але тепер цього не достатньо. Повертають просто з прикордонної зони і тих чоловіків, котрі не досягли 27 років – забирають на службу до армії.

Популярні новини зараз
Головні новини за 27 травня: військові хірурги провели унікальну операцію, Україна вимагає у рф забрати тіла загиблих, Осадча поїхала в Канни "Укрзалізниця" попередила українців про важливі зміни з 1 червня: що потрібно знати 6 пострілів за хвилину: Генштаб ЗСУ показав гаубиці FH70 які вже воюють в Україні проти російської армії Майже у два рази: в Україні обрушилися ціни на популярну ягоду
Показати ще

"Хто має зв'язок з роботодавцем, може подзвонити йому. Роботодавець дзвонить на митницю та дає підтвердження, що працює з таким працівником. Також має прислати запрошення в електронному вигляді. Це години очікувань. Якщо зазвичай дорога до Гданська забирала 18 годин, то цього разу їхав понад 40, а вартість квитка ніхто не повернув. Мені довелося заплатити ще й польським перевізникам, щоб доїхати до Варшави, а потім ще й за електричку до Гданська. Насамкінець ще й за таксі, бо в місто я потрапив пізно вночі. Уся поїздка обійшлася в 3 тисячі гривень замість 1100, як планувалося", – підсумував Данилюк.

Дивіться: скільки в середньому заробляють українські мігранти у Польщі

Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям розповіли таємні сторони життя мігрантів у Польщі.