До сусідньої Польщі з початку року змінили правила в'їзду для українських трудових мігрантів. Відтепер потрапити туди можна виключно за запрошенням роботодавця. Втім, більшість з них не мають подібних документів, тому просто на кордоні їх повертають назад, і це стосується не тільки наших співвітчизників.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТаких суворих правил заробітчани не пам'ятають на всю історію, як запевняє один із мешканців Вінниці Сергій Данилюк, котрий сам вже давно виконує будівельні роботи за кордоном:
"Усіх виводять з автобуса та перевіряють сумки. Спочатку на металошукачі, потім просять вивернути всі речі. Причім, якщо раніше прикордонник просто переглядав, що у торбі, то тепер просить усе викласти та знову скласти. Навіть дно перевіряли", - згадував він в коментарі Gazeta.ua.
Сергій перебував у Польщі за офіційним договором, але тепер цього не достатньо. Повертають просто з прикордонної зони і тих чоловіків, котрі не досягли 27 років – забирають на службу до армії.
"Хто має зв'язок з роботодавцем, може подзвонити йому. Роботодавець дзвонить на митницю та дає підтвердження, що працює з таким працівником. Також має прислати запрошення в електронному вигляді. Це години очікувань. Якщо зазвичай дорога до Гданська забирала 18 годин, то цього разу їхав понад 40, а вартість квитка ніхто не повернув. Мені довелося заплатити ще й польським перевізникам, щоб доїхати до Варшави, а потім ще й за електричку до Гданська. Насамкінець ще й за таксі, бо в місто я потрапив пізно вночі. Уся поїздка обійшлася в 3 тисячі гривень замість 1100, як планувалося", – підсумував Данилюк.
Дивіться: скільки в середньому заробляють українські мігранти у Польщі
Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям розповіли таємні сторони життя мігрантів у Польщі.