До сусідньої Польщі з початку року змінили правила в'їзду для українських трудових мігрантів. Відтепер потрапити туди можна виключно за запрошенням роботодавця. Втім, більшість з них не мають подібних документів, тому просто на кордоні їх повертають назад, і це стосується не тільки наших співвітчизників.

Таких суворих правил заробітчани не пам'ятають на всю історію, як запевняє один із мешканців Вінниці Сергій Данилюк, котрий сам вже давно виконує будівельні роботи за кордоном:

"Усіх виводять з автобуса та перевіряють сумки. Спочатку на металошукачі, потім просять вивернути всі речі. Причім, якщо раніше прикордонник просто переглядав, що у торбі, то тепер просить усе викласти та знову скласти. Навіть дно перевіряли", - згадував він в коментарі Gazeta.ua.

Сергій перебував у Польщі за офіційним договором, але тепер цього не достатньо. Повертають просто з прикордонної зони і тих чоловіків, котрі не досягли 27 років – забирають на службу до армії.

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

"Хто має зв'язок з роботодавцем, може подзвонити йому. Роботодавець дзвонить на митницю та дає підтвердження, що працює з таким працівником. Також має прислати запрошення в електронному вигляді. Це години очікувань. Якщо зазвичай дорога до Гданська забирала 18 годин, то цього разу їхав понад 40, а вартість квитка ніхто не повернув. Мені довелося заплатити ще й польським перевізникам, щоб доїхати до Варшави, а потім ще й за електричку до Гданська. Насамкінець ще й за таксі, бо в місто я потрапив пізно вночі. Уся поїздка обійшлася в 3 тисячі гривень замість 1100, як планувалося", – підсумував Данилюк.

Дивіться: скільки в середньому заробляють українські мігранти у Польщі

Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям розповіли таємні сторони життя мігрантів у Польщі.