Значний економічний підйом привів до того, що з'явилася сильна нестача кваліфікованих кадрів. Дану проблему не вирішити без трудових мігрантів, у тому числі з Росії та України.

Про це повідомляє DW.

У Німеччині за підсумками 2017 року зафіксовано рекордно низьке безробіття і рекордно високу зайнятість, і експерти впевнені, що у 2018 році бум на німецькому ринку праці продовжиться.

Це означає, що дефіцит кваліфікованих кадрів, особливо в деяких галузях і регіонах, буде і надалі загострюватися, і фірмам доведеться ще активніше залучати іноземних фахівців, у тому числі з країн, що не входять до ЄС.

Все це - результат багаторічного підйому німецької економіки, помітно прискорився у другій половині 2017 року незважаючи на труднощі з формуванням нового уряду ФРН. На 2018 рік провідні економічні інститути прогнозують подальше прискорення темпів зростання ВВП Німеччини і, відповідно, збільшення зайнятості.

Популярні новини зараз
Головне за 20 травня: посиніння Олі Полякової, "халява" від Lifecell, прощання захисника "Азовсталі" і дискваліфікація Kalush Надя Дорофєєва після розставання з Дантесом зізналася в сильних почуттях до Позитива: "Люблю і хочу" Мольфарка провела обряд на смерть кожного солдата рф, що ступив на землю України: "Предки заберуть їх"
Показати ще

Вже зараз на німецькому ринку праці при 2,385 млн безробітних є 761 тис. вакансій. І ці вакансії стають гальмом для розвитку економіки.

Тому глава Федерального агентства з праці Детлеф Шеле наприкінці минулого року заявив: "Скажу з усією певністю: без залучення працівників із третіх країн ми в найближчі роки не обійдемося". Під третіми країнами маються на увазі держави, що не входять до ЄС. Скажімо, Індія. Або, наприклад, Росія, Україна, Білорусь.

Нагадаємо, українці, які планують заробляти на життя в сусідній Польщі повинні знати про нові правила працевлаштування. З нового року заяви поляків про намір доручити роботу іноземцю будуть замінені платними дозволами на сезонні роботи.

Крім того, тільки при підвищенні зарплат в Україні можна зупинити трудову міграцію з Польщі в Україну.

Дивіться сюжет про заробітки

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", Польща змінила правила для заробітчан.