Шістьох українських моряків звільнили з полону піратів в дельті Нігеру (Нігерія).

Про це повідомив у Twitter глава вітчизняного МЗС Павло Клімкін.

За його інформацією, українці утримувалися в полоні майже місяць. Сьогодні п'ятеро з них повернулися на Батьківщину, шостий проходить лікування в Нідерландах.

Варто відзначити, що раніше СБУ викрила незаконну експлуатацію орендованого державного морського судна, через яку в акваторії Лівії затримали 14 українських моряків.

Як пояснили в прес-центрі СБУ, мова йде про танкер "Рута", власником якого є Мінінфраструктури України і, який в 2003 році на підставі договору оренди був переданий іноземній судноплавній компанії.

"Правоохоронці встановили, що в лютому 2017 зловмисники підробили дозвільні та реєстраційні документи на право експлуатації судна, що дозволило їм незаконно підняти на "Руті" український прапор і організувати нелегальний експорт партії пального з Лівії в порушення вимог резолюції ООН. Уже в квітні 2017 року судно було затримане береговою охороною ВМС Лівії разом з екіпажем - чотирнадцятьма громадянами України", - сказано в повідомленні.

Популярні новини зараз
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Показати ще

В рамках відкритого кримінального провадження оперативники Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ встановили організаторів угоди. Співробітники спецслужби спільно з Нацполіцією провели обшуки в Одесі у представництві офшорної компанії, яка експлуатувала судно, та задокументували факти зловживання повноваженнями посадовими особами фірми.

Виявлені правоохоронцями матеріали допоможуть поверненню затриманих членів екіпажу і судна "Рута", а також попередять застосування до України міжнародних санкцій, які можуть негативно вплинути на імідж держави.

В СБУ запевнили, що спільно з Міністерством закордонних справ, Мінінфраструктури та іншими відомствами докладають всіх зусиль для того, щоб українських моряків якнайшвидше звільнили. Наразі ведеться досудове слідство.

Нагадаємо, що чотирнадцять українців, які перебували на борту танкера "Рута", затриманого військово-морськими силами Лівії, постали перед судом. Їх підозрюють у контрабанді нафти.

За словами представника лівійських ВМС Аюба Кассема, після тригодинної перестрілки (по ВМС був відкритий вогонь з автоматів Калашникова і кулеметів) два танкери були захоплені і разом з екіпажами доставлені в Тріполі. Серед затриманих також було четверо турків і двоє грузин, які перебували на другому судні - "Старк".

Ще троє членів екіпажу "Старка" перебувають у лівійському місті Зувара, зазначив Кассема, не уточнивши їхньо національність.

Після захоплення на "Руті" виявили майже 3 330 т нафти. При цьому "Рута" була під українським прапором, другий танкер - під конголезьким.

Пірати захопили корабель з українцем і росіянами

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Сирія стала пасткою для українських моряків.