Податок на старі речі насправді вже давно прописаний у Податковому кодексі, але Державна фіскальна служба згадала про нього тільки нещодавно. Все тому, що більшість таких товарів б/у останнім часом активно збувають в інтернеті.

Про це повідомляє Politeka.

На думку юриста Володимира Столітнього, першими, кого торкнеться цей закон, будуть офіційні співробітники комісійних магазинів. Таких в Україні чимало і там можна знайти все. Нерідко вони неабияк виручають молодих мам (вживані дитячі візочки тут значно дешевші), любителів екстриму (пропонують широкий спектр екіпіровки) та всіх охочих заощадити.

“Ніякі тотальні перевірки з боку ДФС не потрібні, так як магазини самі зацікавлені, щоб працювати в правовому полі – адже платить клієнт, а не вони. Те ж стосується і ломбардів, інше питання, що там не завжди коректно оформляються квитанції на заставлене майно” , – зазначив експерт.

Юрист запевнив, що ситуація із продажем раритету онлайн значно складніша: по-перше, слід знайти власника ресурсу, або особу, яка подала оголошення. Тільки тоді можна спробувати довести сам факт купівлі чи продажу:

Популярні новини зараз

Українка не стала "Міс Всесвіту" на конкурсі, поступилася перемогою мексиканці

Тіна Кароль розкрила правду про свій роман з Баланом: "Нав'язати любов неможливо"

"Холостяк" Михайло Заливако запропонував українцям обрати переможницю проекту: "Решетник однозначно"

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Показати ще

"До того ж приватні особи не є податковими агентами, на відміну від ряду юридичних осіб, тому якщо йде передача товару від приватної особи приватній особі без внесення змін в реєстри (авто, нерухомість), то податки не сплачуються, так як ця операція просто ніде не відображається ", - підсумував Столітній.

Як повідомляв портал "Знай.ua", оприлюднений повний перелік найбільших боржників країни.