Міжнародне рейтингове агентство Moody's прогнозує, що в Україні в 2017-2018 роках ВВП на душу населення залишатиметься найменшим серед країн СНД. Про це повідомив директор банківської групи Moody's Investors Service Ярослав Совгіра під час виступу на CIS bankers VI Ukrainian Banking Forum.
"Якщо подивитися на ВВП на душу населення, виражений в доларах, то картина дуже погана. ВВП складе трохи більше 2 тисяч доларів (в 2017-2018 роках)… Якщо ВВП на душу населення таке низьке, то це означає, що населення продовжує залишатися дуже бідним ", - зазначив Совгіра.
За даними Moody's, в Росії ВВП на душу населення в наступних роках буде вище 10 тисяч доларів, в Казахстані - більше 8 тисяч, в Білорусі - понад 6 тисяч, в Азербайджані - понад 4 тисяч, у Вірменії наблизиться до 4 тисяч доларів.
"Абсолютний рівень ВВП в Україні дуже низький. Звичайно, якщо курс сильно не зміниться, то ВВП через пару років підвищиться до 3 тисяч доларів, ще через 3-4 роки - до 4 тисяч доларів. Я спеціально дивився ВВП України в кращі часи : у 2008 році номінальний ВВП в доларах був близько 8 тисяч доларів, а в 2013 - близько 4 тисяч доларів. Зараз 2 тисячі доларів. Скільки має пройти років, щоб населення зажило, як до кризи? " – риторично запитує Совгіра.
Представник Moody's також спрогнозував, що зростання ВВП України в 2018 році буде випереджати країни СНД, проте в абсолютних цифрах це зростання буде маленьким.
"Останні 10 кварталів дійсно спостерігається зростання ВВП, але якщо подивитися на його абсолютний обсяг, то він не дотягує до 100 млрд доларів. Хоча в 2013 році він був більше 180 млрд доларів, тобто зараз в доларах він в 2 рази менше, ніж був до цього".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТакож, якщо подивитися на купівельну спроможність, то доходи населення сильно впали, додав директор банківської групи Moody's.
Як повідомляв портал "Знай.ua", агентство Moody's Investors Service підвищило кредитний рейтинг України в українській та іноземній валюті на один щабель - з Caa3 до Caa2, в зв'язку з чим прогноз змінився зі "стабільного" на "позитивний".