У Польщі переглянули питання працевлаштування мігрантів. Як це рішення тепер вплине на українських заробітчан та що зміниться у найближчий час.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це пише "Волинські новини".
Скільки наших там
За останніми статистичними даними, 44% українців шукають можливості працевлаштуватися за кордоном. Серед них 68% – це молодь, яка не в змозі знайти гідну роботу в Україні. Та здебільшого, замість того, аби працювати за фахом, українці їдуть на сезонні роботи, і все більше – саме до Польщі. Офіційно до Польщі виїхало мільйон українців і показник продовжує стрімко зростати. Якщо раніше в Польщу відправлялися переважно жителі західних областей, то зараз там працюють жителі з усіх регіонів України, пояснив голова Ради З’єднання борців "За справедливість" Анатолій Войтко.
Легалізація заробітків
Щоб боротися з незаконними трудовими мігрантами та щоб убезпечити працівників і роботодавців – поляки і створюють нові правила. Як пояснив у коментарі політолог Владислав Сердюк, перші та найбільш революційні зміни в польському законодавстві почалися з так званих «сезонних робіт». Раніше цей тип фізичного труду в польському законодавстві не виділявся серед інших, тобто потрібна була така ж процедура оформлення, як і інші.
Нині ситуація виглядає таким чином: польський роботодавець має можливість найняти іноземця з України, Грузії, Білорусі, Росії, Вірменії, Молдови на 9 місяців протягом 12 місяців за спрощеною процедурою. При цьому за працевлаштування іноземця роботодавець повинен заплатити 30 злотих (близько 240 грн). Це обумовлює видачу нових типів дозволів.
Для українців, які працюють у Польщі, але не на сезонній роботі, фактично нічого не змінюється. Вони і надалі можуть працювати у Польщі за наявності Oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi – 180 днів протягом року. Крім того, що їхні гарантії збільшуються пропорційно збільшенню зобов’язань, покладених на працедавця.
Санкції
Незаконне працевлаштування трудових мігрантів може серйозно вдарити по гаманцю роботодавця. Збільшуються штрафи. За незаконне оформлення на роботу заробітчанина, поляк тепер сплатить до 30 тисяч злотих (близько 10 тисяч доларів).
Відповідно, польська влада вирішила підвищити контроль за кількістю в'їзних українців та їхньою фактичною кількістю на робочих місця. Тому такі нововведення складно назвати спрощеними.влада просто намагається зменшити ризики, а не на успіх.
Втім для українців це також "плюс". Таким чином наших громадян убезпечать від можливих ризиків та аферистів.
Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям у Польщі стає дедалі страшніше жити – наші громадяни все частіше стають жертвами злочинів на національному ґрунті.