Багатьом людям доводилося в той чи інший період професійної кар'єри працювати під керівництвом боса з нелегким характером. Як поводитися в такій ситуації?

Головне - це визначити, який саме типаж вам дістався. Експерти визначають п'ять різних типів керівників, співпраця з якими може перетворитися на непросте випробування.

1. Нарцис
Ті, хто страждають на манію величі, можуть бути чарівними людьми, однак життя поруч з ними є досить складним.
Вони вимагають постійної уваги та відданості і обожнюють контролювати кожний ваш крок. Успіх вони завжди привласнюють собі, а у невдачах звинувачують інших.
Таким керівникам важко спілкуватися на більш особистому рівні, оскільки в них погано розвинена здатність до співчуття.
З нарцисами треба бути дуже обережним. Вони можуть обіцяти золоті гори, але не варто надто покладатися на їхні слова. Коли працюєш з таким керівником, треба бути готовим до несподіваних поворотів.

2. Прискіпливий
Прискіпливому босу важко відмовитися від жорсткого контролю, а його підлеглі й кроку не можуть ступити без його пильного нагляду. Він втручається в кожен етап роботи, перевіряє, що вже виконано, і вимагає, щоб його ставили в копію в усіх робочих листуваннях.
Експерти вважають, що головне в роботі з прискіпливим босом, це зрозуміти, що його поведінка спричинена підвищеною тривожністю. Тому інстинктивне бажання протистояти нав'язливому контролю насправді може тільки погіршити ситуацію.
Натомість, правильною стратегію було би розвіяти його страхи. Частіше повідомляйте про стан справ і розповідайте, над чим ви зараз працюєте. Чим більше він буде впевнений, що від вас не треба очікувати сюрпризів, тим легше йому буде відпустити вас.

3. Мрійник
Опинившись на високій посаді, керівник часто віддаляється від щоденних реалій компанії. Він може стає мрійником, який встановлює високу планку, але не пропонує реального плану досягти мети.
Першою реакцією, звичайно, є бажання охолодити запал та пояснити, що здійснити таке - неможливо.
Але не поспішайте, спробуйте розкласти ласий пиріг на більш легкотравні шматки, щоби пояснити босу, наскільки складно може бути реалізувати його ідею. Не кажіть "ні", а краще станьте надійним радником вашого боса, який вкаже йому на потенційні ризики та допоможе прийняти найкраще рішення.

Популярні новини зараз
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Показати ще

4. Мінливий
Керівник, в кого щодня виникають нові ідеї та настрої, зробить безпорадним найкращого співробітника.
Співпрацюючи з таким босом, вам доведеться навчитися "скеровувати" його рішення та брати на себе частину відповідальності. В деяких випадках потрібно брати на себе ініціативу, а в інших ставити босу точні запитання та фіксувати його відповіді.
Експерти радять разом із керівником розставити пріоритети та окреслити завдання, а також час від часу звіряти хід справ з очікуваннями боса.

5. Владний
Керівник, який проштовхує тільки свої ідеї, ризикує знищити командний дух та атмосферу співпраці в колективі. Домінантне ставлення до підлеглих ускладнює пошуки найкращого підходу до завдання.
Якщо ви бажаєте, щоби розмова з владним босом була конструктивною, вам доведеться добре обґрунтувати свою думку.