Напружені переговори України з МВФ, обмежені джерела надходження валюти до міжнародних резервів, їхній обсяг наприкінці першого кварталу і загальний стан економіки вказують на те, що Україні загрожує дефолт. Причім, у найближчі місяці.

Про це говорять економічні експерти. Та, зокрма, у статті VoxUkraine, підготовленій командою Київської школи економіки, йдеться про те, що Україна може оголосити дефолт напередодні виборів.

Зокрема, економісти зазначають, що протягом 2018-2019 років уряду України необхідно виплатити 8,5 мільярдів доларів, проте ресурсів для цього може бути недостатньо.

Вже до кінця 2018 року Україні слід погасити близько 2 мільярдів доларів зовнішніх кредитів, в той час як обсяг міжнародних резервів наприкінці першого кварталу склав лише 1,4 мільярда доларів.

"Цього вистачить для дотримання графіку виплат тільки до серпня-вересня за умови, що виплати за внутрішнім валютним боргом будуть рефінансовані", — говорять економісти.

Популярні новини зараз
З 1 квітня почнете отримувати від 3 520 до 8 тисяч гривень: чиї виплати стали більшими Україна може поринути у темряву: енергетики заговорили про блекаут Пенсіонерам нарахують по 940 гривень надбавки: пощастить, як завжди, не всім Хто з українців залишиться без пільг у 2024 році
Показати ще

Крім цього, джерела надходження валюти до міжнародних резервів України обмежені і багато в чому залежать від ситуації на світових сировинних ринках.

"Уряд може поборсатися ще кілька місяців, залучаючи кошти на внутрішньому ринку шляхом розміщення валютних облігацій, але зрештою опиниться на межі дефолту, можливо, навіть перед офіційними кредиторами — МВФ або США", — повідомляють автори статті.

Однак, в Національному банку заспокоюють і завіряють, що дефолт країні не загрожує, а напружені переговори України з МВФ зовсім не свідчать про таку загрозу.

Про це сказав голова НБУ Яків Смолій у четвер, 24 травня, на прес-конференції, відповідаючи на запитання, чи є підстави для виправдання прогнозів щодо негативного сценарію для макроекономіки вже в наступному році.

"Те, що стосується прогнозів експертів, мова про дефолт взагалі не йде. Ми говоримо про структурні реформи і співпрацю з МВФ. Це як одна з передумов. Україна повинна виконати взяті на себе зобов'язання щодо реформ, які були закладені в програмі МВФ для отримання чергового траншу. Тому ми сподіваємося, що ті завдання, які стояли перед нами, будуть виконані ", - сказав він.

Смолій зазначив, що в Нацбанку дивляться з оптимізмом на рішення, які потрібно прийняти для співпраці з МВФ.

Крім того, зазначив голова НБУ, регулятор не змінив своїх прогнозів щодо отримання чергового траншу Фонду та від інших донорів.

Як повідомляв портал "Знай.ua", , Міжнародний валютний фонд оголосив ультиматум Україні по законопроекту про Антикорупційне суді: або Україна виконує вимоги МВФ, або фонд виходить з переговорного процесу.

Реагуючи на це, у ВР були змушені затвердити законопроект про створення Антикорупційного суду