В Україні все частіше виникають проблеми із так званою псевдоосвітою – особливо це стосується медичної сфери. Якщо ви вірите у рівність прав жінок та чоловіків, то тут ці правила, на жаль, не працюють. Ось так і виникають нав'язливі стереотипи, які формують неправильне мислення та загальний підхід до життя.

Один із таких прикладів на своїй сторінці у Facebook описав співзасновник проекту " Prometheus" Іван Примаченко.

Псевдоосвіта: наслідки фальшивої науки

"Жінка нічого не відкриває, відкриває завжди тільки чоловік. Жінка завжди чекає коли її відкриють, адже вона ж сама є таємниця, то як може таємниця відкривати таємницю" – цитує він питання доктора медичних наук, професора, завкафедри психіатрії Львівського національного медичного університету.

Як відомо, Ростислав Білобривка – автор тез для міжнародної конференції "Свідомість, мозок, мова". Він вважає, що жінці нібито від природі не властиво проводити якісь дослідження та досягати вершин, тому що на це "здатен тільки чоловічий мозок". Опираючись на фізіологію, виникає у такий спосіб псевдонаука, яка більше нагадує печерний сексизм, аніж освіту.

Популярні новини зараз
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Жінка - повний нуль?

"...задача, основне покликання жінки це відтворення, тобто репродукція..." - продовжує радувати читачів продуктами життєдіяльності свого «псюхе» завкафедри. І коли ми вже впевнені, що не зможемо прочитати в тезах більшої шизи, то наштовхуємося на дивовижний мікс статусу в Однокласниках з містичним одкровенням: "Чоловік прощає і забуває, жінка прощає, але не забуває. Ця якість ріднить жінок з кішками". Ось такі наукові тези завкафедри психіатрії провідного медвишу країни. В будь-якому західному університеті такого професора було б з ганьбою звільнено на наступний день, а конференцію, яка допустила публікацію псевдонаукових тез, ліквідовано", - зазначає Примаченко.

Експерт додав, що досвід останніх років показує – таким професорам нічого не буде, і до відповідальності точно не притягнуть, тому і говорять казна-що своїм студентам, на цілком "законних підставах". Збирають вчені раді, спеціальні групи, і таким чином перетворюють вітчизняну освіту на жахливу пародію, спокійно використовуючи на ці потреби гроші платників податків – тобто, наші із вами.

Дивіться: якість і проблеми української освіти (соціологія)

Як повідомляв портал "Знай.ua", Міносвіти має намір виключити кілька понять із українських підручників.