Україна все більше втрачає своїх громадян – трудова міграція набула таких шалених темпів, що ця тенденція вже нікого не тішить. Але урядовці та міністерства все одно радісно звітують і про нібито "позитивні" сторони: мовляв, наші співвітчизники з-за кордону пересилають все більше коштів додому.

Грошові перекази українців

За статистикою, протягом року земляки переказали додому близько $ 9,3 млрд. Відзначимо, що з січня по березень громадяни України перерахували 2,6 мільярда доларів. У НБУ стверджують: найбільше грошей українці надіслали з Польщі. За минулий рік з цієї країни в Україну надійшло $ 3,1 млрд, а за перший квартал нинішнього року - $ 865 млн.

Другу позицію за кількістю надходження коштів досі займає Росія. У минулому році українці перевели з Росії $ 1,3 млрд, а за перший квартал цього року - $ 300 млн.

Трудова міграція в Україні 2018 року

Вважати, що тенденція до виїзду за кордон зростатиме і далі, нині є усі підстави. Як показують соціологічні дослідження, 33% українців уже цікавилися можливостями працевлаштування за кордоном. 64% опитаних зізналися, думають про еміграцію з надією отримати кращі умови для життя. Бажання забезпечити краще майбутнє для дітей як причину переїзду в іншу країну називали 34%, відсутність достойної роботи в Україні – 23%, бажання отримати кращу освіту – 12%.

Популярні новини зараз
Арестович описав становище на фронті: "Йде перекидання російських резервів" Кому та які повістки будуть вручати до 15 листопада: особливості мобілізації, які мають знати всі Українці можуть отримати 900 грн державної допомоги: платитимуть до 20-го числа "Київстар" підвищує тарифи з 1 жовтня: хто з абонентів платитиме більше та за що
Показати ще

Причини виїзду

Найчастіше з України їдуть працювати до Польщі, Італії та Чехії. У цьому переліку також і Росія, але війна на Донбасі та євроінтеграція за останні роки суттєво переорієнтували українських мігрантів на країни Європейського Союзу. За даними Євростату, у 2013-му вперше оформили дозвіл на перебування в країнах ЄС 236 тис. українців, у 2015-му – вже 493 тис., а протягом 2016-го – 589 тис.

основні напрямки міграції

Головною причиною, через яку українці продовжують їхати і на заробітки, і на постійне проживання за кордон, є різниця в оплаті праці. Якщо в Україні середня зарплата на рівні €250, то у Польщі €750, в Чехії – €870, Італії – €1760, Німеччині – €2300, Ірландії – €2500. З огляду на це, зростання середньої зарплатні до 10 тис. грн, яке обіцяє уряд, для заробітчан не стане аргументом, щоб працювати вдома.

Дивіться: У пошуках кращого життя: чому українці масово виїжджають за кордон

Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям пояснили схему працевлаштування у Польщі.