На сьогоднішній день за кордон, зібравши речі і попрощавшись з родичами, за довгим рублем вирушили 3 мільйони 200 тисяч українців. Це люди, що знайшли постійну роботу за кордоном і не планують повертатися додому після закінчення сезону.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства соціальної політики.



Якщо говорити про короткостроковий заробіток, то в сезонній міграції задіяні 9 мільйонів українських громадян. Для порівняння, це як два Києва встали і поїхали на заробітки.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що на будівельному майданчику у Вроцлаві, Польща, де споруджують офісний комплекс, загинув громадянин України. Про це повідомляють ЗМІ.

Популярні новини зараз
Більше не видурять гроші: як перевірити, що сайт, банківська картка чи мобільний номер є шахрайськими Європі пророкують "пекельну" спеку: що чекає на Україну Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф Упаковка по 80 грн: в Україні супермаркети змінили ціни на цукор, вершкове масло та олію
Показати ще

На українського робітничого обрушилися конструктивні елементи сходів. Щоб витягнути його, пожежники використовували підйомний кран, їм допомагали поліцейські і робочі. Операція з порятунку чоловіка тривала дві години, але не увінчалася успіхом.

"Однак, на жаль, 46-річного чоловіка не вдалося врятувати, він помер від отриманих травм", — заявив прес-секретар міської комендатури поліції Лукаш Дутковяк.

На цей момент невідомо, чому сходи звалилися. Цією справою зараз займаються поліція і прокуратура.

На місце трагедії прибули інспектори державної інспекції праці. Тим часом роботи на будівельному майданчику припинили.

Нагадаємо, з 20 березня на заробітки за кордон виїхали 246 тис. українців. На Інтернет-ресурсі можна побачити підрахунок виїжджаючих українців в онлайн режимі. Так, за даними ресурсу, кожні 30 секунд один громадянин України вирушає за кордон.

Крім того, не встигли українці оцінити зміни в трудовому законодавстві Польщі, які вступили в силу на початку року, як поляки знову стали вносити до нього поправки.

Так, у Польщі вже діє спрощена система працевлаштування на підставі "Освядчень" (попередній трудовий договір, на підставі якого роботодавець пропонує працевлаштуватися у себе, а працівник погоджується приступити до роботи).

На їх підставі можна було працювати до 6 місяців протягом календарного року. За новим законопроектом пропонується збільшити термін спрощеного працевлаштування з 6 місяців до 1 року.

За словами експертів, видача "Освядчень" для трудового мігранта безкоштовна. Вже зараз компанії-посередники у міжнародному працевлаштуванні змінюють схему оплати своїх послуг. При цьому українцям не треба платити зовсім – усі витрати беруть на себе польські роботодавці, для яких підшукують персонал.