У Верховній Раді пролунала пропозиція збільшити пільги для дітей та батьків, і пов'язана вона з погіршенням демографічної ситуації, яка бере свій початок з 1990-х, а на сьогоднішній день перетворюється на справжню кризу.

Державна служба статистики підрахувала, що українське населення за останні 30 років скоротилося майже на 10 мільйонів, і становить на сьогодні близько 42 мільйонів 386,4 тисячі людей. Про це пише портал Рoliteka.

Що стосується причин, то вони логічні й очікувані: погіршення рівня життя, мінімальна доступність якісного медичного обслуговування, трудова міграція та соціальна незахищеність населення. До всього іншого, смертність в Україні в 1,6 рази перевищує народжуваність.



Щоб якось зупинити цей процес, нардепи почали працювати над проектом закону № 8384 від 18.05.2018 "Про невідкладні заходи з відновлення належного соціального захисту сімей з дітьми, забезпечення охорони материнства і дитинства та подоланні демографічної кризи в Україні".

Популярні новини зараз
Вистачить на продукти й навіть комуналку: ПриватБанк нарахує клієнтам по 2500 грн кешбеку Гороскоп на тиждень 18-24 березня для всіх знаків Зодіаку: легкий шлях Скорпіонів, відмова Тельців та труднощі Риб Не виїде закордон ніхто: у Міграційній службі закликали українців до перевірок В Україні вводять новий вид оренди: пощастить тим, хто винаймає житло
Показати ще

Протягом місяця уряд повинен подати на розгляд ВР законопроекти, що передбачають:

  • підвищення виплат при народженні більш, ніж одну дитину;
  • пільгові проїзд, харчування та оздоровлення для дітей;
  • збільшення фінансової допомоги дітям внутрішньо переміщених осіб до рівня прожиткового мінімуму;
  • соціальну підтримку дітей, що отримали інвалідність та постраждалих в результаті військових дій;
  • скасування обмеження в наданні пільг багатодітним і прийомним сім'ям та дитячим будинкам сімейного типу в залежності від сукупного доходу сім'ї;
  • право отримання освіти на пільгових умовах для: дітей з багатодітних сімей, що залишилися без батьківського піклування, які отримали інвалідність, сиріт, призерів Олімпійських та Паралімпійських ігор, а також учасників збірних команд України, які змагалися в міжнародних турнірах;
  • впровадження щорічного медобстеження і лікування дітей, чиї батьки були ліквідаторами або евакуйованими із зони відчуження, але після досягнення повноліття не були віднесені до категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • аналіз алгоритму розрахунку соціальної допомоги українцям з інвалідністю, виходячи з мінімальної зарплати на двох членів сім'ї - дитини і одного з батьків (або опікуна).


Крім того, Кабінету міністрів необхідно розробити та затвердити на довгострокову перспективу Національну демографічну стратегію, а також змінити деякі положення в Стратегії подолання бідності, в тих областях, де йдеться про запобігання і скорочення ризиків виникнення бідності в малозабезпечених і багатодітних сім'ях, а також в сім'ях, які потрапили в скрутне життєве становище.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, які правила прописки дитини діють, якщо батьки розлучені.