Часто зареєструвати дитину буває дуже проблематично, якщо батьки розлучилися або живуть за різними адресами. Щоб виконати задумане, необхідно в першу чергу отримати рішення суду про те, з ким проживає дитина.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯкщо такої постанови у вас немає, то прописати можна в присутності другого з батьків (відповідно до пункту 18 Постанови Кабінету міністрів України №207 від 2 березня 2016 року "Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічний реєстр" ). Про це пише "Судово-юридична газета".
Розлученому подружжю потрібно приїхати в Центр надання адміністративних послуг, де у вас приймуть заяву про те, що, наприклад, батько не проти реєстрації дитини з матір'ю за певною адресою.
Якщо в даний момент подати таку заяву не представляється можливим, (наприклад, батько в закордонному відрядженні), можна принести нотаріально завірений документ про те, що він не проти зміни прописки дитини. У тому випадку, якщо батько відмовляється давати згоду на реєстрацію, то єдиний спосіб вирішити проблему - звернутися до суду.
У судового рішення про визначення місця проживання дитини є особливе значення. Якщо воно є у батька або матері, то змінювати прописку дитини можна без згоди другого з батьків, як і багато іншого. Наприклад, в разі несплати аліментів, батько або мати має право виїхати з дитиною за кордон без згоди другого з батьків на підставі довідки державного виконавця.
Слід знати, що вже згаданою Постановою Кабміну спрощено порядок реєстрації місця проживання дитини. Так, зараз при реєстрації новонародженого можна відразу ж подати заяву про його прописку. При отриманні соціальних виплат на дитину в Управлінні праці та соціального захисту населення також можна подати заяву про реєстрацію місця її проживання. Але потрібно пам'ятати, що оформлення прописки дитини через 3 місяці після її народження вже вважається адміністративним правопорушенням, і потрібно буде сплатити штраф.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що зі наступного опалювального сезону тисячі українців ризикують залишитися без субсидій.