Вчені з Франції і Німеччини повідомили, що на південь від Уралу - на території Росії або Казахстану - стався витік рутенію-106.

Як пише прес-служба французького Інституту ядерної безпеки IRSN, такий висновок вони зробили, посилаючись на заміри фону вченими кількох країн. За їх словами, хмару помітили в кінці вересня. Утворитися вона могла тільки в реакторах або інших рукотворних об'єктах.

При цьому IRSN виключає аварію на об'єкті, оскільки в такому випадку в хмарі було б багато шкідливих речовин. Тоді як тут тільки рутеній. На думку фахівців, витік стався або на заводі по переробці ядерного палива, або на сховище відходів, або в центрі радіомедицини.

Обсяг викидів оцінюється як великий - еквівалент 100-300 терабеккерелей. Це - 4 рівень серйозності за міжнародною шкалою ядерних інцидентів (від 0 до 7). Російська влада заперечує про будь-які інциденти. Казахстанська сторона поки ніякої відповіді не дала.

Популярні новини зараз
Відстрочка від мобілізації без візиту до ТЦК: кому дали унікальний шанс Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК Українці не підозрюють про наслідки: які пастки приховує "Національний кешбек" В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."
Показати ще

Вчені заспокоїли громадськість, що хмара Європі не зашкодила. Однак якби подібне трапилося, наприклад, у Франції, уряд би евакуював населення.

12 жовтня Федеральне відомство по захисту від радіації (BFS) та Мінекології ФРН заявило, що зафіксували підвищення рівня радіоактивного елемента рутенію-106, джерело якого знаходиться на Південному Уралі в Росії.

МНС Росії всіх заспокоїло.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що вчені винайшли оригінальний спосіб вирішення проблеми підвищеної радіації в чорнобильській зоні.