Православні віряни всього світу 29 березня вшановують пам'ять святого великомученика Савви Єрмопольського. Саме він пожертвував власним життя, відстоювавши релігію у 3-му столітті нашої ери на території Єгипту.

Наші предки спостерігали, що до цього часу встигав розтанути весь сніг, тому селяни починали готували вози до літнього сезону: вивозили їх на подвір'я і ретельно оглядали, чи немає поломок, можливо знадобиться ремонт.

Історія свята

Святий мученик Савва, проповідував християнство за часів єпископа Вульфа. Ставши праведним, вів мирне, стримане і мовчазне життя, уникав жінок і всі свої дні проводив за молитвою, часто співав у церкві і дбав про її благоустрій. Під впливом язичних жерців, потрапив під гоніння. Савву прогнали, а потім просили повернутися, принести жертву:

Популярні новини зараз
Головні новини за 9 травня: неприємні новини для українців та ганьба ухилянтів На землю чекають удари руйнівної магнітної бурі: нагряне вже ось-ось Постійна процедура більше не буде катуванням: українцям пояснили прості рішення щодо лічильників Більше зняти та обміняти не вийде: які обмеження встановили банки
Показати ще

"І не будете за мене, тому що я - християнин", - казав він.

Коли з села пішли останні, хто вірив так, як він, мученика привели до судді, але той, побачивши його бідність, вирішив: не може нічим ні допомогти, ні нашкодити. Тому і відпустив. Згодом Савву схопили знову, але він відповів катам:

"Подивіться на моє тіло, чи є на ньому сліди від терну і від ваших ударів?".

І справді – жодної подряпини не помітили, тому аби помститися помістили на воза (зараз це – символічний предмет) і били до останнього, а потім повісили на перекладині. З того часу він вважається одним із головних "мучеників за віру", знаком непохитності для християн.

Традиції та заборони 29 березня

Найперше – це перевіряти свій транспорт, колись це був віз, зараз – сучасні авто. Категорично не можна розводити вогонь: рекомендувалося навіть не розтоплювати піч для випікання хліба. Люди вірили, що вогонь запалений 29 березня може принести нещастя.

Якщо хтось підніме тяжку ношу: сумку, або мішок, то у нього помітно побільшає турбот. Говорили також, що не можна сьогодні на санях кататися, тому що можна проїхати свою смугу везіння і удачі. До того ж, в день пам'яті Сави, селяни намагалися ні з ким не сваритися і не лаятися, тому що існувало повір'я, що це може накликати на людину неприємності.

Прикмети на погоду

Коли пливуть високо по небу хмари обіцяли теплу і сонячну погоду в найближчі дні. Подібні хороші новини могли розповісти і горобці з воронами, які купаються в калюжах. Якщо сонце сховалося за хмари – скоро нагряне дощ. Якщо 29 видався сонячний і теплий день, наші предки говорили, що наступні кілька будуть радувати такою же погодою.

Іменинники 29 березня:

Олександр, Денис, Омелян, Іван, Павло, Роман, Трохим, Юліан.

Дивіться: православний календар на 29 березня

Як повідомляв портал "Знай.ua", синоптики спрогнозували погоду на Великдень.