Алкоголізм у світі – чи не одна з найбільших проблем після насильства, рабства та фінансової кризи. Нещодавно вчені визначили трійку країн, котрі безперечно лідирують в антирейтингу пияцтва.

Китай

Від згубної залежності померли 650 тисяч чоловіків і 59 тисяч жінок. Найчастіше вживають тут китайську горілку, в тому числі і рисову, яка відома своїм "високим градусом" (60%). П'ють її на застіллях маленькими чарками, можна сказати без зупинки. За смаком вона не схожа на нашу, відрізняється якимось чи то пряним ароматом, то чи особливими смаковими якостями, які надає напою додавання трав.

Продуктові магазини КНР тільки і встигають оновлювати стенди алкогольної продукції. Влада як тільки із цим не боролася – і соціальними кампаніями, і тотальною забороною, але від цього мешканці Піднебесної менше пити, на жаль, не стали.

Популярні новини зараз
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
Показати ще

Індія

Друге місце в світовому рейтингу займає Індія (серед жертв - 290 тисяч чоловіків і 42 тисячі жінок). У боротьбі з алкоголем деякі штати Індії борються кардинально, заборонивши його в продажу (приміром, Гуджарат). Інші штати з алкоголем борються іншими методами. Його обкладають великими податками, зробивши недоступною розкішшю для бідного населення країни. Спиртним можуть торгувати тільки в суворо відведені години, а в деякі дні торгівля взагалі може бути припинена.

Найбільш ліберальний штат по відношенню до алкоголю це штат Гоа. Тут немає таких явних проблем з покупкою спиртних напоїв. Найпоширенішим напоєм Індії можна вважати пиво, але воно не дуже хорошої якості і головний біль після його прийому вам забезпечений. Частенько можна зустріти на прилавках віскі, ром та вино – переважно, імпортне, адже своя продукція якістю похизуватися не може.

Статистика вживання алкоголю у світі

Росія

Замикає трійку Росія: від зловживання алкоголем померли 180 тисяч чоловіків і 43 тисячі жінок. Фахівці попереджають, що вживання спиртних напоїв стало одним з провідних факторів ризику передчасної смерті та інвалідності. опублікував шокуючі дані: на даний момент в Росії приблизно 5 мільйонів алкоголіків, а це, в свою чергу, кожен тридцятий росіянин.

62% самогубств відбувається під дією п’янких речовин, 72% вбивць ж були п’яні під час вчинення злочинів.

Росія займає невтішні місця в світових рейтингах, пов’язаних з алкогольною продукцією. Свого часу Російська Федерація зайняла друге місце в світі за витратами на алкоголь. Росіяни витратили 61,5 мільярда доларів на алкоголь, дозволивши лише фінам вирватися вперед і зайняти перше "почесне" місце в даному рейтингу.

Наслідки алкоголізму

Споживання алкоголю в Росії, яке вимірюється в літрах на людину, стрімко зростає вгору. Якщо на початку 21 століття це були вже лякають 10-11 літрів на людину, то в зараз ця цифра вже піднялася до 13 літрів, що в 2 рази перевершує середньосвітовий показник в 6,2 літра чистого спирту на рік на людину старше 15 років.

Дивіться: проблема алкоголізму в Україні

Нагадаємо, депутати Київміськради знову планують заборонити продаж алкогольних напоїв у Києві в нічний час доби.

Як повідомляв Знай.ua, вчені розповіли про реальну небезпеку алкоголю.

Також Знай.ua писав, алкоголь незабаром може зникнути по всій планеті.