Національна комісія держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) видала ліцензії на право виробництва електричної та теплової енергії для комунального підприємства Київської міської державної адміністрації "Київтеплоенерго".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Про це стало відомо сьогодні. 14 червня відповідні рішення було прийнято на засіданні комісії, повідомляє прес-служба КМДА.
Згідно обгрунтуванням, до видачі ліцензій, "Кіївтеплоенерго" планує здійснювати виробництво електричної і теплової енергії на телплоелектроцентралях ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 в Києві.
Заявлена потужність генеруючого обладнання "Кіївтеплоенерго": 5044 Гкал /ч і тисячу чотиреста двадцять п'ять МВт.
Нагадаємо, що зараз йде процес передачі в управління комунальних теплових мереж від приватної компанії "Київенерго" олігарха Ріната Ахметова в комунальне підприємство "Кіївтеплоенерго". Крім того, новому підприємству повинні були перейти у спадок борги "Київенерго", однак Київрада планує прийняти постанову, якою відмовиться від боргів компанії.
Крім того, як запевняють, зміна постачальника не вплине на порядок і вартість надання послуг клієнтам "Київенерго".
Раніше, до того, що в Києві до першого числа серпня 2018 року відключать гаряче водопостачання і світло, призведе передача компанії "Київенерго" в комунальну власність без боргів.
Таким чином, до складу створеного мерією КП "Київтеплокомуненерго" перейшли дві ТЕЦ і інфраструктура. Але мільярдні борги компанії, за рішенням київської влади, повинен виплатити попередній власник. Однак борги, які накопичилися за кілька років, платить некому.
"Ми очікували, що Кличко і" Київенерго "знайде рішення цієї проблеми, пройшов рік, а проблема не вирішена. Однак є спроба незаконним способом з цими боргами попрощатися", - заявив глава НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв.
Заступник мера Києва Петро Пантелєєв визнав ризик повного колапсу столиці.
"Перспектива нас дуже турбує. Якщо договір укладений не буде, зупинка ТЕЦ може призвести до того, що ми будемо мати перебої з електропостачанням в місті Київ", - констатував чиновник.
В даний час борг "Київенерго" становить близько 5 млрд грн.
"Борг споживачів перед" Київенерго "має частину заборгованості населення, є заборгованість держави перед" Київенерго ", а це різниця в тарифах 730 мільйонів, а також інші складові. Тому перш за все потрібно з'ясувати, який же борг у" Київенерго ", і про яке борг ми говоримо в контексті правонаступництва ", - заявив Пантелєєв.
При цьому, в третини столичних будинків вже немає гарячої води.
Відзначається, що київські теплоелектроцентралі поки підзвітні "Київенерго". Але їх уже інвентаризують під нове підприємство. А гарячої води немає там, де котельні вже перейшли в нове підприємство, оскільки у того немає ні ліцензій, ні договорів на поставку газу.
Як повідомляв портал "Знай.ua", космічним преміям співробітників "Нафтогазу" знайшли краще застосування.