Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражного суду, уряд РФ зобов'язується виплатити Україні 8,5 млрд дол. Однак Кремль із цим не погодився і відмовився виплачувати борг. Тоді вже український уряд заявив: заберуть гроші примусово. Про це повідомляє "24 канал".

Нинішній борг "Газпрому" перед "Нафтогазом" складається з двох частин. Зокрема, за рішенням Стокгольмського арбітражу купівлі-продажу і транзитним контрактом – 2,56 млрд дол. і більше 6 млрд дол. за антимонопольними претензіями за рішенням вже українських судових інстанцій. У гривневому перерахунку сума становить понад 220 млрд.

Цих грошей вистачило б, щоб закрити борг перед Міжнародним валютним фондом, ще й на чай залишилося б. І Міністерство юстиції заявило, що вже реалізувало перші боргові стягнення. Почали ж з українських активів.

Всього таких активів знайшли на 100 млн грн. Це менше 1% від заявленого антимонопольного боргу у 172 млрд. Але у Мін'юсті кажуть, що це не кінець, і продовжують шукати російські гроші у вітчизняному бізнесі.

Популярні новини зараз
Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Звертайте увагу на серійний номер: які гривневі банкноти можна продати за нечувані суми Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

Експерти ж зазначають, що в Україні "газпромівських" грошей майже немає. До того ж, Україна може конфіскувати тільки те майно, яке знаходиться в українській юрисдикції. Якщо якась дочірня компанія, приміром, буде зареєстрована у Швейцарії, Україна не зможе її заарештувати.

"Саме політичне забарвлення і корумпованість української феміди для міжнародних судів може стати червоним маркером. Та ймовірність підтримки українського рішення в іноземних інстанціях дуже сумнівна", – відзначають експерти.

А ось за рішенням Стокгольмського арбітражу від боргу в 2,5 млрд дол. "Газпрому" обійтися не вдасться. Адже в 2009 році, коли росіяни підписували контракт з Україною, Стокгольмський суд був зазначений, як головний арбітр конфліктів і спорів. Рішення цієї інстанції вступило в силу ще 28 лютого 2018. І досі "Газпром" не заплатив Україні ні копійки. А щодня прострочення платежу коштує півмільйона доларів пені.

Нагадаємо, в Європейському союзі набирає обертів скандал через лобіювання Європейською комісією і Німеччиною інтересів російського газового монополіста "Газпрому" при будівництві "Північного потоку", однак Україна взагалі ніяк на нього не реагує.

Дивіться сюжет про газ

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", Тимошенко помилилася з валютою.