В Україні можуть оголосити дефолт, якщо Київ не буде виплачувати зовнішні борги, взяті минулими владою в період з 2005 по 2013 роки.

Фінансові зобов'язання, які були взяті минулими українською владою, сьогодні становлять десятки мільярдів доларів, і вони по-справжньому стали жорсткими "кайданами" для України.

Незважаючи на спроби приховати проблеми в українській економіці, Гройсману зараз вже довелося публічно зробити подібну заяву.

Під час сьогоднішнього засідання Гройсман заявив, що Україні необхідно продовжити співпрацю з МВФ, адже тільки нові запозичення "врятують українську економіку" і дозволять повернути старі борги.

Популярні новини зараз
Відмова від повістки – не порушення? Суд розповів, хто буде правий Подорожчає не лише електроенергія: комуналка стане непідйомною ношею Платити по 2,64 грн за кВт будуть не всі: якими будуть травневі платіжки за світло Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись
Показати ще

"Для чого нам співпраця з МВФ? Якщо Україна не буде виплачувати зовнішні борги, то в країні буде оголошено дефолт. Це потягне за собою зупинку всіх виробництв, девальвацію національної валюти і гігантську інфляцію. Щоб врятувати українців від цього негативу, нам необхідно отримати нові запозичення, які дозволять повертати старі", — заявив прем'єр-міністр.

Гройсман запевняє, що Україна закута в "фінансові кайдани" через минулу владу, проте змовчав про суму запозичень, які були взяті Києвом у міжнародних донорів вже після 2014 року.

Варто зазначити, що з 2005 по 2013 роки держборг країни зріс з 12,5 млрд до 60 мільярдів доларів.

Також повідомлялося, що скоро курс долара в Україні буде на рівні 40. Фінансові експерти розкрили сумне майбутнє, яке чекає українців.

Більше того, економісти попереджають, що зростання курсу позначиться на всьому. А в першу чергу воно торкнеться цін на продукти і стане великим ударом по гаманцях українців.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", для згладжування сезонних і психологічних коливань курсу гривні Нацбанк минулого тижня продав на міжбанку 215 млн доларів США.

Про це розповів заступник голови НБУ Дмитро Сологуб. Він пояснив, чому курс гривні "скаче" від зміцнення до знецінення і що робить Нацбанк для згладжування таких коливань, передає прес-служба НБУ.