У минулому опалювальному сезоні в Україні близько мільйона житлових субсидій отримали громадяни з високим рівнем матеріального забезпечення або з тіньовими доходами.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики. Зокрема, субсидіями скористалися 23,4 тис. домогосподарств в будинках площею понад 200 кв. м, а також 28,5 тис. домогосподарств в квартирах площею більше 120 кв. м.

Крім того, субсидії оформили ще 925 тис. домогосподарств, до складу яких входили особи, які задекларували повна відсутність доходів.

Міністр Андрій Рева підкреслив, що ситуація, коли платники податків утримують таких субсідіантов, є несправедливою і неприйнятною.

Популярні новини зараз
В Україні хочуть позбавитися хрущовок: що чекає на власників житла Подорожчає не лише електроенергія: комуналка стане непідйомною ношею Українські пенсіонери отримають доплати за стаж: у кого зростуть виплати вже цього літа Платити по 2,64 грн за кВт будуть не всі: якими будуть травневі платіжки за світло
Показати ще

"Мета прийняття 329-ї постанови Кабінету міністрів - мотивація населення до легалізації своїх трудових відносин, спроба зробити систему призначення субсидій адресною і провести верифікацію для впровадження монетизації", - заявив він.

"Знай.ua" нагадує, що з 1 травня в Україні змінилися правила надання субсидій. Нововведення торкнулися, зокрема, умови отримання державної допомоги по оплаті послуг ЖКГ для внутрішньо переміщених осіб і об'єднаних територіальних громад.

Як уточнили в Кабінеті міністрів, вимушені переселенці зможуть оформити субсидію без договору оренди житла.

Для отримання субсидії досить подати в управління соціального захисту населення заяву та декларацію, в якій вказується склад домогосподарства з урахуванням внутрішньо переміщених осіб. Після цього на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов буде призначено субсидію.

Також нагадаємо, що в Україні скоротили нормативи соціального споживання енергоресурсів на опалення. Також урізали і максимальну площу, на яку надають субсидію на управління багатоквартирним будинком. Сім'ї, які живуть в квартирах, що ні вписалися в нову норму, і не навчилися економити, вже в наступному сезоні заплатять за тепло майже в два рази більше.