Вирушаючи на заробітки за кордон, українці часто ризикують стати жертвами шахраїв. У деяких випадках заробітчани потрапляють у справжнє трудове рабство. Про це пише Politeka.

Про свій досвід роботи в Чехії розповів житель Харківської області Андрій Нерудний. Він відправився на заробітки разом зі своєю дружиною та її матір’ю.

"Знайшли посередників в Миколаєві. За оформлення документів і візи з кожного з нас взяли по 10 тисяч гривень. Спочатку була вакансія на упаковку. Потім, поки робили документи, нам запропонували вакансію “шліфування замків”. Уже в Празі виявилося, що це пекельна праця, а на упаковку немає вже місць", – згадує він.

Після цього українці згадали, що на сайті агентства згадувалися вакансії на шоколадній фабриці і попросили перевести їх туди.

У свою чергу, Борис Сергійович з Полтавської області відправився працювати будівельником в Хорватію. Посередник з Ужгорода обіцяв, що він буде заробляти по 10 євро на годину і жити в кімнаті з ще трьома робочими.

"Порахували, повинні були заробляти по 40 тисяч гривень. Але на місці виявилося, що за годину платять 5-6 євро, та й стільки робочих годин для нас не знайшли. Так що в кращому випадку отримаємо 25-27 тисяч гривень. Живемо в хостелі по 10 чоловік у кімнаті, та ще з клопами. Так що вірити в обіцянки не можна", – розповів заробітчанин.

Нагадаємо, економічна криза, зростання цін, інфляція та захмарні тарифи на комунальні послуги – всім цим бідам України уряд та профільні міністерства знайшли просте, але не зовсім логічне пояснення: відтік "робочої сили" за кордон.

Як повідомляв раніше Знай.ua, на сьогоднішній день у соціальних мережах все частіше з'являються історії українців про невдалий досвід роботи за кордоном, передає "5 канал".

Також Знай.ua писав про те, що іммігранти, які тимчасово працюють в Польщі, в першому кварталі 2018 року вислали додому 3,4 млрд злотих (понад $920 млн). Про це повідомляє центробанк Польщі.