Росія розглядає Азово-Чорноморський регіон як важливий плацдарм для подальшої експансії, – таку заяву зробив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.

Згідно з повідомленням прес-служби РНБО, напередодні Турчинов побував у районі проведення ООС і перевіряв готовність організації берегової оборони та захисту узбережжя Азовського моря.

Як говорить Турчинов, найбільш небезпечний напрямок в ООС – Маріупольський: "Не виключається проведення ворогом як сухопутних, так і морських десантних операцій вздовж Азовського узбережжя".

Турчинов також підкреслив, що для адекватної протидії Росії на морі необхідно посилити військово-морську присутність України в регіоні, а саме перебазувати частини корабельно-катерного складу ВМС ЗСУ, розгорнути додаткові пости спостереження за береговою лінією і акваторією моря.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", провокації з затриманнями Росією судів в Азовському морі є лише тренуваннями а в майбутньому Путін планує наступальні дії.

Таку думку висловив в інтерв'ю "Апострофу" журналіст, експерт з питань Криму Андрій Клименко, зазначивши, що українські державні органи слабо реагують на провокації з боку Росії.

Нагадаємо, українська економіка несе збитки в сотні мільйонів гривень через безпідставні зупинки суден російськими прикордонниками в Азовському морі. Про це міністр інфраструктури Володимир Омелян розповів телеканалу "112 Україна". 

"Ми несемо збитки в сотні мільйонів гривень, але це прямі збитки. Якщо прорахувати соціально-економічний ефект, якщо ми порахуємо збитки судновласників, які змушені через дії російської сторони простоювати перед проходом Керченської протоки або перед заходом в Азовське море, то ці збитки є в рази вище", - зазначив міністр.

Отметим, найбільше в Україні побоюються військової агресії Росії в Азовському морі. Про цей срах українська влада говорить відкрито, передає "Укрправда". Після того, як Росія анексувала Крим, кількість її військ на півострові істотно збільшилася. Більшість експертів переконані, що дії Росії - це скоріше новий метод гібридної війни.