Велика частина українців (39%) вважають, що кримськотатарський народ заслужив автономію.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ свою чергу, 30% респондентів вважають, що надавати автономію не потрібно, тому що Україна є унітарною державою.
Такими є результати опитування на тему "Чи потрібно надати автономію кримським татарам", яке провело видання "Обозреватель". Зазначається, що всього в опитуванні взяли участь 2429 осіб.
Згідно з результатами дослідження, кожен п'ятий (20%) підтримують природне бажання самовизначення серед кримських татар. І лише 9% відповіли: "Про що мова? Давайте тоді автономію всім бажаючим".
Нагадаємо, що в лютому один з лідерів Меджлісу Мустафа Джемілєв заявив, що визначення статусу Криму як національної автономії кримськотатарського народу в Конституції України не може бути прецедентом для інших етносів в Україні.
У свою чергу, 16 березня директор кримськотатарського телеканалу ATR Ленур Іслямов зазначив, що Меджліс кримськотатарського народу влаштує масові протести, якщо не внесуть поправки в Конституцію, згідно з якою Крим стане "кримськотатарською національно-територіальною автономією".
7 квітня робоча група Конституційної комісії України презентувала текст змін і приступила до обговорення поправок. 16 травня колишній народний депутат від фракції "Свобода" Ігор Мірошниченко виступив проти створення національно-територіальної автономії кримських татар в Україні, назвавши ініціативу - популізмом.
18 травня, у День пам'яті жертв депортації кримських татар, президент Петро Порошенко заявив, що робоча група найближчим часом передасть напрацьовані зміни щодо цього питання до Конституційної комісії.
За словами радника голови Меджлісу кримськотатарського народу Арсена Жумаділова, кримські татари отримають автономію абсолютно нового типу. Про це він розповів в ефірі Радіо Крим.Реаліі.
Як повідомляв портал "Знай.ua", лідер кримських татар Мустафа Джемілєв спрогнозував два ймовірні сценарії повернення анексованого Росією Криму.
Джемілєв говорить, що існує лише два варіанти повернення півострова Україні - зміщення Путіна або розпад Російської Федерації.
На його думку ці два сценарії є найбільш реальними. Джємілєв покладає надію на дієвість антиросійських санкцій і сподівається, що процес повернення півострова не затягнеться надовго.