На певні компроміси заради миру на Донбасі згодні 49% українців на підконтрольній території і лише 18% підтримують встановлення миру силовим шляхом або "за всяку ціну".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це йдеться в дослідженні, яке провели Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Центр Разумкова.
Як показують результати опитування, готовність до компромісів знижується в міру віддаленості від центру військових дій.
Так, до прикладу, на заході України готові до компромісів лише 8%. У той же час, згодні на будь-які компроміси заради миру 30,5% жителів півдня, 23% - сходу, 25,5% - українського Донбасу.
Неприйнятним вважають надання непідконтрольним територіям "особливого статусу" жителі центру (59%) і заходу (55%), а на Донбасі розрив між згідними і незгодними на це незначний: 39% проти 41%. А ось для жителів сходу країни ця пропозиція цілком прийнятна: 44% - за, 32% - проти. Ще більше прихильників "особливого статусу" на півдні:47% - за, 29% - проти.
Надання російській мові статусу другої державної є неприйнятним для 68% жителів заходу, 57% - Центру, 48% - Донбасу. А ось на півдні і сході більшість вважає такий компроміс доцільним: на півдні 54% за і лише 20% проти, на сході 44% за і 29% проти.
На повну амністію для всіх учасників бойових дій, які виступали проти українських військ не згодні ні в одному регіоні України. Щоправда, кількість прихильників такого компромісу варіюється від 6% на заході до 28% на Донбасі і 29% на півдні.
Сьогодні, 16 січня, парламент першим питанням на засіданні планує розглянути законопроект про реінтеграцію Донбасу в другому читанні.
Представник президента Петра Порошенка в Раді Ірина Луценко заявила, що документ повинен бути прийнятий найближчим часом і у вигляді, максимально наближеному до варіанту президента.
Як повідомляв портал "Знай.ua", в закон про реінтеграцію Донбас внесли ключові положення.