До 1 липня 2018 року українські громадяни від Державної фіскальної служби отримають повідомлення-рішення про нараховану суму податку на нерухомість. Відомо, що цей податок необхідно сплатити протягом 60 днів з дня отримання повідомлення.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це стало відомо завдяки повідомленням на офіційному сайті ДФС.
Ставки та пільги з цього податку визначаються місцевими радами, однак законодавство визначає мінімальні пільгові площі неоподатковуваного майна: 60 квадратних метрів для квартир незалежно від їх кількості, 120 квадратних метрів, для житлових будинків, 180 квадратних метрів – для різних типів нерухомості (будинок, квартира).
Місцеві ради можуть встановлювати додаткові пільги, однак пільгова площа квартир не може бути більше 300 квадратних метрів, будинків - 600 квадратних метрів.
Також не поширюються пільги на об'єкти, які використовуються власниками для отримання прибутку: для здачі в оренду, ведення підприємницької діяльності.
У ДФС нагадали, що в 2017 році через підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень вдвічі знижено максимальну ставку податку - з 3% до 1,5%.
На 1 червня поточного року до місцевих бюджетів від фізичних осіб надійшло понад 132 млн грн податку на нерухомість. У минулому році на цю дату показник вчетверо нижче - близько 30 млн грн, зазначає ДФС.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Верховна Рада отримала на розгляд два законопроекти щодо системи ввезення автомобілів з іноземною реєстрацією в Україні. Суть документа: у встановленні жорстких норм, перекритті відомих схем і транзитного тимчасового ввезення.
Закон передбачає величезні штрафи за євробляхи, і обов'язкову реєстрацію таких автомобілів. Крім того поліцію наділять правом зупиняти єврономера для перевірки дотримання митних правил, а митники зможуть штрафувати власників таких авто заочно. Крім того, депутатська ініціатива дещо спрощує і здешевлює порядок легального розмитнення автомобілів.
Як повідомляв портал "Знай.uа" до 1 липня Україні стартує новий етап Пенсійної реформи. Кожен працюючий українець повинен буде здійснювати внески на персональний рахунок, а по досягненню 60 років зібрані кошти перетворяться на "другу пенсію".