Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
"Аграрний бізнес в Україні, принаймні в рослинництві, часто зводиться до формули "посіяв-зібрав-продав трейдеру – наступного року повторив». Це не добре і не погано, просто так є", - заявляє в.о. міністра АПК.
Реакція мережі не забарилась. Користувачі взялися розповісти посадовцю про проблеми фермерів, які "просто є, але це не добре й не погано".
Тіньовий ринок землі в Україні оцінюють щонайменше у 10 млрд гривень
За підрахунками УКАБу, які були здійснені на основі статистичної інформації від Міністерства юстиції, до кінця 2016 року лише за допомогою емфітевзису буде оформлено близько 14 тис. договорів оренди (площею 65 тис. га землі), що у порівнянні із 2015 роком більше на 80%.
Поголів'я корів у населення скоротилось
Поголів’я великої рогатої худоби (ВРХ) в Україні станом на 1 травня 2018 року склало майже 3,94 млн голів, що на 4,4% менше, ніж на аналогічну дату 2017 року.
Ті ж ферми, які складають основу виробництва м'ясо-молочної продукції, поступово йдуть з ринку, і ця тенденція триває. А великі виробники вже призупинили плани розширення бізнесу.
Причин декілька. Якщо до девальвації 2014 року рентабельність інвестицій в свинарство досягало 100% (рівень 2010-2013 рр., коли почали масово інвестувати в цю галузь), то сьогодні - не більше 20-30%. І це "при жорсткій диктатурі технології". Ті, хто не дотримується елементарних правил годування і вакцинації - вже давно зазнали збитків. Схожа ситуація і з молоком.
До зняття мораторію півроку, а по факту Закону про ринок землі немає.
Як повідомлялося, в Україні з 2002 року діє мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Парламент кілька разів продовжував його дію.
Однак земельна реформа є важливою умовою програми співпраці України і Міжнародного валютного фонду.
Раніше прем'єр Володимир Гройсман заявив, що уряд досі працює над проектом закону "Про обіг земель сільськогосподарського призначення".
Раніше "Знай.ua" писав про те, що з 1 січня 2018 року не передбачається введення санітарних обмежень на прийом молока у населення. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк.