У Польщі до 40% врожаю полуниці може залишитися неприбраним через брак працівників з-за кордону, зокрема з України. Про це заявив президент Національної асоціації виробників овочів і фруктів Анджей Гаєвничек, передає "Польське радіо".

За його словами, не тільки врожай полуниці, але також вишні і малини, знаходиться під загрозою. Все це через зміни в адміністративно-правових нормах.

"Працівники з України дуже довго чекають візи, а на основі біометричних паспортів їх не впускають у Польщу, оскільки, в оцінці Митної служби, на основі цих паспортів можуть в'їжджати тільки туристи. Однак, згідно із законом, власники цих паспортів також, протягом трьох місяців, можуть працювати. Польській економіці це дуже допомогло б", - зазначив Гаєвничек.

Популярні новини зараз

Арсен Мірзоян та Тоня Матвієнко зізналися, як займаються цим потайки від доньки і тещі: "То на гастролях, то ще десь"

Красуня з чотирма вушками підкорила інтернет марсіанською зовнішністю: була в притулку і стала зіркою

Фіналіст "Холостячки" спалився Гриші Решетнику, що вже переїхав до Злати Огнєвіч: "Тримайся в подробицях"

"Гузнолизів достатньо...": українська медсестра розповіла про несправедливість, одні отримали - 10 тис. грн, а "улюбленці" 40 тис. грн

Показати ще

Плантатори звертаються до митних служб з проханням ліберальніше ставитися до працівників з України. Вони також очікують, що уряд змінить правила.

Міністерство праці Польщі готує ряд рішень для спрощення процедури працевлаштування для іноземців і, зокрема, скорочення часу на отримання дозволу на роботу від відповідних органів в Польщі.

Раніше портал "Знай.uа" розповідав, на що готові українські роботодавці, щоб повернути заробітчан. Із-за масового відтоку працездатних українців у пошуках кращого життя в інших країнах, компанії змушені тільки підвищенням заробітної плати повертати своїх колишніх співробітників.

"Насправді на зміну українців поки не так багато охочих і динаміка така, що у нас теж скоро буде дефіцит кадрів. Вже зараз роботодавці розповідають про те, що вони підвищують рівень зарплати, щоб повернути свої кадри назад в Україну, тому що у них немає іншого виходу", - говорять експерти.

І це за їх словами, в першу чергу стосується висококваліфікованих працівників. Всі компанії цінують своїх висококваліфікованих фахівців і створюють їм цікаві умови праці. Це і соціальні гарантії, і можливість реалізації себе і сім'ї в цілому. Ну а в професіях низької та середньої кваліфікації такої тенденції не спостерігається. Бізнес не може собі цього дозволити.