Українки, які вже тривалий час працюють за кордоном, розповіли чому не можуть повернутися додому.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє Politeka.
Зокрема, вони скаржаться, що як такого будинку у них вже немає – вдома їх сприймають як гостей.
"Я вже тринадцять років в Італії. Додому їжджу тільки в серпні, коли відпустку. Там син, онук. Але нудьгують вони за мною? Ми вже відвикли від сім’ї, і вони від нас теж. Сприймають, як гостей. Гроші беруть, як ніби так положено", – розповіла 48-річна Марія.
А ось 54-річна Наталя розповіла, що її дратує в місцевих чоловіків. «А у мене чоловік – італієць. І ми з ним часто сваримося. Він все робить не так. Мене це бісить. Була будинку у дітей два тижні. Відчувала себе чужою і самотньою. Захотілося назад в Італію, де кожен день розмірений і передбачуваний: працюєш – отримуєш гроші. В Італії у мене якась стабільність. В Україні – постійне очікування кращого і відсутність грошей", – підкреслила жінка.
"Я перші десять років працювала в Італії, щоб побудувати будинок. Мріяла, що буде синові. А він одружився і пішов жити на квартиру. Чи не хоче жити в селі. А для чого мені такий великий будинок? Як його опалювати взимку? Може онукам хоча б буде", – уточнила вона.
Більш того, Анна звернула увагу на різницю між українцями, які живуть за кордоном, і які туди не їздили.
"Наші люди хочуть, щоб все змінилося на краще, але самі ще не хочуть мінятися. Їм так комфортно. Щоб прийшов хтось і зробив все. Замість цього ми, заробітчанки, все самі собі напрацювали, важкою працею і безсонними ночами. З кожним роком повертатися все складніше", – сказала жінка.
Хтось перетинає кордон в туристичних цілях, але залишається на кілька місяців на заробітки, частина мігрантів не отримує офіційний дозвіл на роботу. Демографи оцінюють кількість заробітчан в 1,5-2 млн осіб. А глава МЗС Павло Клімкін зовсім заявив, що тільки за 2017 рік країну покинуло понад мільйон громадян.
"Загальна кількість працючих-мігрантів становить 1,2 млн осіб, або 3,5% від загальної чисельності населення України у віці 15-70 років. Короткострокові трудящі-мігранти складають 82,7% всіх трудящих-мігрантів або 2,9% населення у віці 15-70 років", - йдеться в звіті Міжнародної організації праці.
У пошуках кращого життя: чому українці масово виїжджають за кордон
Нагадаємо, раніше поратал "Знай.ua" повідомляв, що Польща змінює правила працевлаштування.