Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України планує підвищити мінімальні ціни на окремі види алкогольних напоїв та тютюнової продукції.

Нові ціни на алкоголь та цигарки: що зміниться до кінця року

Обумовлюють це у першу чергу зміною вартості самого виробництва.

"Відбулося зростання складових ціни на алкогольні напої через подорожчання компонентів виробництва, зокрема цін на спирт, тару, комплектуючі. Тому на сьогодні розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам на виробництво і реалізацію алкогольних напоїв та потребує корегування", - йдеться у документі.

Підвищити ціни незабаром планують на:

горілку і лікеро-горілчані вироби - на 12,4-19,6%;

віскі, ром і джин - на 12%;

коньяк (бренді) - на 6,6-9,5%;

вина - на 4,5-13,5%.

За попередніми підрахунками, після прийняття документу мінімальна ціна пляшки горілки 0,5 л підніметься з 79,55 до 89,4 грн. Віскі подорожчає з 159,8 грн до 179 грн, ром і джин додадуть у ціні близько 20 грн і будуть коштувати майже 170 грн. Вино з 37 грн подорожчає до 42 грн, а шампанське - з 79,19 до 89 грн.

Причини подорожчання

Більшість експертів вважає, що справа у спробах уряду хоча б у такий спосіб наповнити державний бюджет. Крім того, так можна отримати значно солідніші суми податків, аніж з інших виробництв. До 2025 року ціни на цигарки в Україні також повинні зрівнятися з європейськими.

В той же час ціни на алкоголь та тютюн в Україні досить низькі, якщо порівняти з цінами сусідніх країн, але не варто забувати про рівень доходів українців. За співвідношенням доходів і цін для більшості українців алкоголь досить дорогим, саме тому відроджується масове самогоноваріння. Таким чином люди намагаються отримати алкоголь дешевше, ніж в торгових точках.  

Дивіться: ставлення українців до подорожчання цигарок та алкоголю

Нагадаємо, українцям розповіли, як заробити на звичайних монетах. Як повідомляв Знай.ua, через негоду більшість областей залишилися без світла. Також Знай.ua писав, відомого туроператора звинуватили у шахрайстві.