Мобільний оператор Vodafone вперше в Україні запровадив електронний цифровий підпис за допомогою мобільного телефону.

Про це повідомляється на сайті оператора.

"Vodafone запускає лінійку послуг на базі технології Mobile ID. Вперше в Україні електронний цифровий підпис стала доступна за допомогою мобільного телефону", - йдеться в повідомленні.

Крім високого рівня мобільності та зручності, одним з головних переваг Mobile ID послуг є безпека особистих даних користувача.

Першими скористатися перевагами Mobile ID зможуть бізнес-клієнти Vodafone. Вже з сьогоднішнього дня їм доступна віддалена ідентифікація при отриманні різних електронних послуг, а також - вперше в Україні - електронний цифровий підпис за допомогою мобільного телефону, яка є юридично значимим аналогом власноручного підпису власника. Така мобільна підпис дозволяє однозначно ідентифікувати людину і підтвердити його особистість.

Разом з тим варто відзначити, що як відомо, Нацкомісія з регулювання зв'язку спростила реєстрацію SIM-карт абонентів, ввівши можливість реєструватися онлайн.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання "Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Зазначається, що реєстрація дозволить підтверджувати особу через телефон і міняти оператора без втрати номери.

Якщо вірити словами глави Нацкомісії з регулювання зв'язку, 90% користувачів мобільного зв'язку в Україні є анонімними. При цьому багато українців не можуть отримувати повний перелік телеком-послуг. Так, приміром, без ідентифікації неможливо повернути гроші з мобільного рахунку, не можна зберегти свій номер телефону при переході до іншого оператора.

У той же час таке рішення зменшить рівень мобільного шахрайства, поліція буде працювати ефективніше, підвищиться рівень нацбезпеки країни при кібератаках, впевнені в Держспецзв'язку. Також в GSMA відзначають, що доведеного зв'язку між реєстрацією "сімок" і скороченням злочинів немає.

Проте, реєстрація SIM-карти залишиться добровільною. Зараз 90% абонентів мобільних операторів фактично користуються зв'язком анонімно. Заяву на реєстрацію можна буде подати з осені в будь-якому сервісному центрі оператора або онлайн на сайті. Крім того, заява в електронній формі можна буде подати в особистому кабінеті на сайті оператора або через мобільний додаток.

Отже, у заяві на реєстрацію "сімки" потрібно вказати такі дані:

Прізвище, ім'я, по батькові

  • Серія і номер паспорта або індивідуальний номер платника податків
  • Абонентський номер чи IMEI телефону
  • Заяву також потрібно буде підтвердити через цифровий підпис або BankID

Отримання ключа електронного цифрового підпису

Нагадаємо, які нововведення змінять життя українців.

Як повідомляв "Знай.ua", українці можуть забути про "заначки".

Також "Знай.ua" писав, що влада придумала, як ще ускладнити життя українцям.