Вагітні жінки часто стають жертвами недобросовісних роботодавців та злісного невиконання ними законів, які захищають права майбутніх матерів. Що повинні знати про це українки та чого повинні вимагати від тих, хто порушує їх право на нормальну роботу та заслужену відпустку.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк пише УНН, юристи запевняють, що в Україні вагітні жінки, які працюють, добре захищені законодавством. Однак на практиці ми не завжди це можемо побачити.
Так, за словами експерта, відповідно до Трудового кодексу (Кодекс законів про працю), роботодавець не має права відмовити вагітній жінці в прийомі на роботу. Якщо роботодавець відмовляє, то він зобов'язаний повідомити їй про причини відмови в письмовій формі. Причому відмова в прийомі на роботу можна оскаржити в судовому порядку.
Звільнити вагітну жінку за власною ініціативою роботодавець також не має права. Звільнення допускається лише в разі повної ліквідації підприємства, де працює жінка. При цьому на власника підприємства покладається обов'язок працевлаштування вагітної.
Роботодавців, які порушують права жінок та діючі закони можна притягнути до відповідальності. Якщо вину роботодавця доведуть в судовому порядку, йому загрожує штраф та навіть кримінальна відповідальність.
"На жаль, певна жорсткість нашого законодавства компенсується його тотальним невиконанням. З одного боку держава не виконує свої зобов'язання щодо захисту прав громадян, з іншого боку ми є свідками правовій необізнаності наших громадян. Жінка повинна знати свої права і може відстоювати їх у суді ", - підкреслює експерт.
Проте судова тяганина навряд чи може виправдати сподівання. Адже такі справи, як показує практика, затягуються на тривалий час через брак вільних суддів, крім того, не всі українки можуть дозволити собі такі витрати, наприклад найняти хорошого адвоката та оплачувати усі судові збори.
Як повідомляв портал "Знай.ua", нова медична реформа зробить пологи для українок офіційно платними, однак ціна буде не для кожного по кишені.