Установам першої медичної допомоги України в першій половині 2018 року доведеться пройти процес автономізації з бюджетних на комунальні некомерційні підприємства. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНаголошується, що це обов'язкова умова, тому що лише медичні установи в статус комунальних некомерційних підприємств зможуть укласти договори з Національною службою здоров'я і отримувати пряме фінансування за надані послуги з державного бюджету.
У МОЗ вважають, що головною метою комунальних некомерційних підприємств є не отримання прибутку, а надання послуг з охорони здоров'я населення. Отже, ці заклади не будуть платниками податку на прибуток і зможуть самостійно розпоряджатися отриманими коштами. У тому числі, вільно встановлювати розмір заробітної плати для медичних та інших працівників.
Крім того, враховується, що перший квартал 2018-го стане часом для місцевої влади та медичних закладів первинної ланки на підготовку до впровадження нової моделі фінансування і нових стандартів надання послуг.
У Раді вирішили на перехідний період залишити обидві системи фінансування - медичну субвенцію і прямі виплати за договорами НСЗУ. Тому до початку прямих виплат з держбюджету за договорами з НСЗУ установами первинної ланки (в тому числі автономизированных), вони будуть фінансуватися за рахунок медичної субвенції, як і раніше.
Заклади, які не автономізуються і не укладуть договори з НСЗУ, будуть до кінця 2018 фінансуватися за рахунок медичної субвенції.
Медичні установи зможуть приєднуватися до реформи тільки групами - тобто відразу весь район, місто. Це обумовлено тим, що субвенція виплачується на бюджет, і відповідно може бути скасовано повністю для цього бюджету, а не окремої установи.
Отже, для приєднання до реформи всі заклади охорони здоров'я, які фінансуються з бюджету району або міста повинні бути автономізовані, підключені до електронної системи охорони здоров'я і відповідати вимогам до табеля оснащення для надання ПМД.
Приватні практики первинної допомоги (лікарі-ФОП та приватні установи) можуть укласти договір і почати роботу з НСЗУ в будь-який момент з моменту запуску роботи служби.
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що з січня цього року українці, які страждають депресією, зможуть отримувати ліки безкоштовно або з мінімальною доплатою.