Засновник найпопулярнішого месенджера WhatsApp і мільярдер Ян Кум, колись був простим хлопцем із Фастова, який стояв у черзі за соцдопомогою і підробляв прибиральником.

Еміграція в США

У 1992 Ян разом із мамою і бабусею переїхали з рідного Фастова в США, але батько залишився в Україні. В Америці сім'ю Кумів не чекало безтурботне життя. Його мама працювала, а Ян змушений був між навчанням працювати прибиральником в супермаркеті. Через 9 років у матері Кума виявили рак, тому сім'я виживала на соцдопомогу по інвалідності. Тоді вони жили Маунтін-В'ю, Каліфорнія.

Програмування і перша робота в Yahoo

У 18 років Ян вивчив англійську і вже активно крутився в IT-індустрії, причому хлопцеві довелося вчитися самостійно без фінансової підтримки. Хлопець виявився талановитим і вступив до Університету Сан Хосе. Але через рік він кинув внз, так як йому запропонували працювати в пошуковику Yahoo. Саме там він познайомився з Брайаном Эктоном, який згодом став одним із найближчих друзів Кума. Робота приносила хороший заробіток і, через деякий час Яну вдалося зібрати півмільйона доларів.

Стартап WhatsApp

У 2007 Кум кинув Yahoo і завдяки солідним заощаджень міг не турбуватися про пошуки нової роботи. Також він продовжував спілкуватися з Эктоном.

В 2009 в руки хлопця потрапив iPhone, і він відразу зметикував, що App Store має величезний потенціал. Тому разом з Эктоном він створив месенджер WhatsApp, який замінив СМСки. WhatsApp отримав небачений успіх в App Store. Зазначимо, що через короткий час його завантажили чверть мільйона користувачів.

Популярні новини зараз
Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Німеччина вводить суворі обмеження: як це вплине на українців В Україні готується революція у житловій сфері
Показати ще
Кум – мільярдер

У 2014 році програмою скористалися понад 400 мільйонів людей. Так, WhatsApp став найпопулярнішим месенджером в світі. До проекту почали придивлятися компанії Facebook і Google. Остання хотіла купити месенджер за 1 млрд доларів. Також Google був готовий заплатити WhatsApp за те, що його проінформують, якщо месенджер отримає пропозиції про покупку від інших конкурентів.

У 2014 році пропозиція надійшла і від Facebook. Так, Цукерберг придбав WhatsApp за 19 мільярдів доларів. При цьому Ян Кум залишився головним виконавчим директором компанії і увійшов до Ради директорів Facebook. На той момент його статки оцінили у 9 мільярдів доларів.

Кум покинув WhatsApp

У травні 2018 Ян Кум пішов із компанії і покинув Раду директорів Facebook. Як відомо, у Кума виник конфлікт з власником Facebook через скандал із витоком даних користувачів. Брайан Ектона пішов у листопаді 2017 з тієї ж причини.

Нагадаємо, що в WhatsApp тестують нову кнопку "позначити як прочитане" у повідомленнях.

Як повідомляв портал Знай.uа, WhatsApp розглядає можливість скорочення кількості разів, коли можна пересилати повідомлення у кількох чатах.

Також портал Знай.uа писав, що Марк Цукерберг розповів про новий сервіс від Facebook.